333 tipů a triků pro Linux

Jde o soubor zpravidla několikařádkových tipů. V případě potřeby větší názornosti ovšem nechybí ani příklady výpisů z stdout či logů. Roztřídění do kapitol, očíslování tipů v obsahu a důkladný rejstřík umožňuje knihu používat jako referenční příručku, zejména pro programy/příkazy používané v příkazovém řádku.

Výběr tipů pro příkazový řádek má svůj smysl – lze je používat shodně nebo téměř shodně u všech distribucí. Výběr je široký, reprezentativní a tak téměř pro každou běžnou činnost můžete najít zkratku použitelnou  v komanlajně.
 
V příručce se nedozvíte žádné hluboké poznatky, ale je velmi cenná přehledným uspořádáním a vysokou praktickou použitelností. 
 
Kniha je rozdělena do šesti částí: (1) Tipy a triky pro práci se systémem,  (2) Manipulace s textem a textovými soubory (3) Internet z příkazové řádky (4) Informace o systému (5)  Správa systému (6) Linux  bezpečnost. Nechybí nasměrování na několik titulů (českých) odborné literatury. 
 
Knížka se mi válí u monitoru, a když si nemohu vzpomenout na nějaký méně frekventovaný příkaz, šáhnu po ní. Během několika sekund mohu pokračovat v práci. Opravdu užitečná příručka.

 

Autor: Martin Kysela a kolektiv
Stran: 167 
Vydal: Computer Press, Brno
Rok:  2005
Doporučená cena:  169 Kč 249 Sk

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login