Adobe opět uvolnil 64bitový flash

Firma Adobe uvolnila náhled na Adobe Flash Player “Square”, který přináší nativní podporu pro 64bitové operační systémy Windows, Mac a hlavně pro Linux. Vše je ke stažení z oficiálních stránek Adobe. Stáhněte soubor tar.gz, který rozbalte někam na disk. V archivu se nachází jediný soubor — libflashplayer.so. Tímto souborem přepište všechny starší verze knihovny, které na disku máte. Místa, kde by se knihovna mohla nacházet:

 • /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
 • /usr/lib64/mozilla/plugins/libflashplayer.so
 • /opt/Adobe AIR/Versions/1.0/Resources/libflashplayer.so

Doporučujeme ovšem přistupovat k tomuto s rezervou, je to náhledová (preview) verze, nikoli final. Pokud vám vše funguje, doporučujeme nic neměnit!

1 komentář

 1. joelp | 24.09.2010 | 20:18 | Odpovědět

  Jen doplním:
  /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so se používá pro moduly 32bitové.

  /usr/lib64/mozilla/plugins/libflashplayer.so se používá pro 64bitové moduly

  a poslední ani nevím, jestli někdo používá. Mozilla rozhodně ne.

  Ještě tu ale může nastat 4. varianta. Pokud někdo používá například Firefox stažený ze stránek Mozilly, musí onen .so nakopírovat do adresáře s binárkama. Pokud je tedy rozbalen do domovského adresáře do složky firefox, je potřeba ho nakopírovat do ~/firefox/plugins/libflashplayer.so

  Rozhodně bych ale nesouhlasil, že pokud vám vše funguje, nic bych neřešil. Pokud již používáte 64bit flash, používáte ten vývojový (alfa verze 10.0) a hlavně děravý. Takže jestli vám funguje Square (10.2), rozhodně používejte ten.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login