Alamut, Ecosse a nebo Valstar — nové stroje distribuce Mageia

Mageia je nejspíše nejnovější a nejmladší existující linuxová distribuce, kterou začali po svém propuštění vyvíjet bývalí přední vývojáři Mandriva Linuxu — Michael Scherer, Anne Nicolas a mnozí další. V průběhu tohoto týdne se konečně podařilo nainstalovat jednotlivé počítače do BS — Build Systému (systému pro tvorbu balíčků a všech dalších náležitostí). Jména jednotlivých strojů v Mandriva Linuxu byly například: kenobi, n1, n2, …,n6, celeste, klodia, deborah, a nebo toronto, shadow, ka, he, akira a nebo master). Jaké stroje budou v distribuci Mageia? Nebude jich tolik — v Mandrivě je strojů celkem na 30). Celkem je nainstalováno pět strojů s názvy Alamut, Ecosse, Jonund, Valstar a Fiona. A zajímá vás, jak vznikají jména těchto počítačů? Jsou to místa, kde se narodili nejvýznamnější lidé z projektu.

A jak se jmenuje váš stroj? Máte je pojmenovány? Pochlubte se!

1 komentář

 1. fri | 29.10.2010 | 20:20 | Odpovědět

  🙂 Pojmenovaný jej nemám – není zvláštní důvod. Z pohledu situační informace, že “třicátníci, kteří dávají jméno svému počítači…” jsou sami diagnózou, chci věřit, že na tom ještě nejsem tak špatně. 🙂

  A jinak (trošku to souvisí, jak kdo chce) – napadlo mě, že když už nedělám do grafiky, bych mohl slovy popsat, co mě ohledně chystané symboliky pro Mageiu napadlo. Vzpomněl jsem si na postavičku sedícího černouška s miskou s horkou kouřící čokoládou, který je na Kofile.

  Mageia, když by chtěla nějakou hlubší symboliku, mohla by černouška nahradit vnadnou ženskou s podobným postojem (ne vleže – vsedě!), která by klidně mohla foukat do nějaké takové mističky (kotlík by byl pro tu příležitost asi příliš velký).

  A ti, co by po čase chtěli mít ještě hlubší symboliku by pak snadno misku nahradili křížkem, srdíčkem, půlměsícem, hvězdičkou, žabičkou … posazenou na její dlani. (Sexi holky se dobře malují )vzpomeňte si, co všechno je na parfémech a spol.), a ti, co jim malování zatím nejde, by se to brzy naučili. 😀

  A každý by si tu Máňu pojmenoval podle svého národního obyčeje.

  Takže, kdo umí pracovat alespoň s Gimpem, dejte se, prosím, do toho, neboť čas pro podávání návrhů na nové logo byl sice prodloužen (již tento měsíc), ale ne donekonečna. Návrh, který by se vyrovnal tomuto ( :-), jsem v “galerii návrhů” doposud neviděl – byli byste první!

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login