Mandrake 8.1 errata

Někteří uživatelé se při instalaci Linux-Mandrake 8.1 setkali s problémy, které vznikly z důvodu specifických konfigurací, které jsme neměli možnost plně testovat. Prosíme Vás tedy, použijte opravné soubory nebo doporučení, které naleznete níže, pokud se Váš problém shoduje s popsanými jevy.

Linux-Mandrake 8.1 instalační dodatky

Popis problému: Nejsem schopen systém nainstalovat na notebook Compaq 1200xx série, nebo mám problémy při instalaci.
Proč: Má se za to, že USB rozhraní v těchto noteboocích jsou nestandardní.Tyto instalační problémy vznikají při detekci USB a kvůli problému s “aic7xxx” ovladačem.
Řešení: Aby instalace na Compag 1200xx notebook (jako např.: 1215US), proběhla úspěšně, zmáčkněte F1 při “skvrnité” obrazovce ihned po bootování z instalačního CDčka. Do promptu bez uvozovek napište: “linux noauto”.

Popis problému: Když instaluji na Sony VAIO laptop s “paměťovým modulem”, a když chci rozdělit disky, dostanu tuto chybovou hlášku: “test_for_bad_drives: can’t even read (Input/output error)”. K tomu dochází, když fyzický “paměťový modul” není zastrčen.
Řešení: Použijte tuto opravnou bootovací disketu ke spuštění funkční CD-ROM instalace (md5sum: 23675b0d71e183e31fac6ed3005e4ec0) pcmcia-vaio-memorystick.img

Linux-Mandrake 8.1 uživatelské dodatky:

Popis problému: Klávesa měny EURO zobrazuje “?” v některých KDE aplikacích (jako kedit, kword aj.) místo speciálního symbolu pro měnu EURO.
Kdy: Při použití “Mandrake First Time Wizard” a výběru KDE s alternativním tématem.
Řešení: Otevřete “kcontrol” program (z KDE start menu, potom “Control Center”), zvolte “Personalization”, potom “Country and Language”. Zvolte Vaši zemi, jazyk a znakovou sadu – charset Vaší lokalizace. Pro Latin-1 jazyky (němčina, francouština apod.) zvolte “iso8859-15” ve volbě znakové sady – Charset selection, ne “iso8859-1”. Znovu restartujte aplikace a EURO symbol by se měl již zobrazovat správně.

Popis problému: Internet Connection Sharing (které je možno konfigurovat z Mandrake Control Center) se nastaví správně, ale po restartu systému již nefunguje.
Proč: Defaultní konfigurace firewallu odstraňuje forwardované příkazy, které se nastavují na začátku bootování. K tomu dochází jenom když jste nenastavili Tiny Firewall z Mandrake Control Center.
Řešení: Protože defaultní nastavení konfigurace firewallu nedělá nic, než že odstraní stávající pravidla, můžete jednoduše odebrat instrukce, které to způsobují, odstraněním, jako root, /etc/sysconfig/iptables soubor (“rm /etc/sysconfig/iptables”). Pokud jste konfigurovali Tiny Firewall, tento problém se Vašeho systému nedotkne.

Popis problému: Počítač se mi kousne při shut downu a nebo když ukončím usb služby.
Proč: V určitých případech je usb-uhci modul špatný pro některá usb zařízení.
Řešení: Modifikujte Váš /etc/modules.conf soubor – změňte řádek “alias usb-interface usb-uhci” na “alias usb-interface uhci”. Změna se projeví po dalším restartu a zabrání, aby usb zařízení kouslo Váš počítač.

Popis problému: Nemůžu se dostat na disketovou mechaniku. Proč: PNP_BIOS neinicializuje ovladač disketové mechaniky jako BIOS. Kvůli tomu můžete mít problémy se dostat k zařízení pomocí příkazů jako mount nebo dd, a zobrazí se Vám chybové hlášky jako “/dev/fd0: No such device or address” or “Input/output error”.
Řešení: Nabootujte Váš kernel s “nobiospnp” specifikací v boot příkazovém řádku.