BleachBit — vyčistěte si systém

Připravil jsem RPM balíček s programem BleachBit. Tento nástroj jednoduše odstraní všechny nepotřebné soubory. Při prvním spuštění v mém /home/ smazal asi 1G různých starých logů, náhledů a kdo-ví-čeho-ještě.
BleachBit rychle uvolní místo na disku, odstraňuje skryté a zbytečné soubory, a snadno chrání vaše soukromí. Mezi funkcemi BleachBitu najdete vymazání mezipaměti, odstranění souborů cookie, historii internetu a umí odstranit nepoužívané lokalizace, dočasné soubory. Umí vyčistit na 70 aplikací, včetně takových, jako Firefox, Flash, Google Chrome, Opera, Adobe Reader, a další. Krom pouhého mazání souborů, BleachBit obsahuje pokročilé funkce, jako je skartaci souborů, aby se zabránilo jejich obnovení, nebo čistí Firefox, aby byl rychlejší.

Instalace se provádí nastavením mého repozitáře a poté klasicky přes správce softwaru najdete BleachBit.

Spuštění je opět jednoduché, dodělal jsem záznam do menu: Nástroje > Systémové nástroje > BleachBit. V tomto případě se spouští program s vašimi, tj. uživatelskými právy. Nebudete s to měnit a upravovat systémová nastavení, jako například odebrání nepoužívaných lokalizací. Abyste byli s to spouštět i tyto šetření v systému, je třeba spustit prvně terminál a přihlásit se jako root a poté spustit příkaz bleachbit:
[petos@Dolphin ~]$ su
Password:
[root@Dolphin petos]# bleachbit

Nyní máte spuštěn BleachBit s právy správce systému, proto si prosím vždy dobře rozmyslete, co odebíráte!

A ještě jeden obrázek s BleachBitem:

BleachBit a možnosti čištění Firefoxe

BleachBit a možnosti čištění Firefoxe

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login