Blíží se konec nucené správy MandrakeSoftu?

A je tu další optimistická zpráva:

Soudem stanovený správce Mandrakesoftu zažádal o ukončení nucené správy firmy. V článku je překlad oficálního oznámení, jehož originál najdete zde.

V plánu na ukončení je navrženo bezúročné vyrovnání závazků ve výši 4,1 miliónu Euro v horizontu devíti let. Z toho jsou pouze 3,3 milióny Euro povinné, zbylých 800 tisíc závisí na dalších událostech. Plán povoluje Mandrakesoftu splatit jeho závazky z příjmů a nemusí tak být navyšováno jmění firmy. O uvedeném plánu bude soud jednat v nadcházejících týdnech.

Navíc k dnešnímu dni získal Mandrakesoft úpis dalších 358 tisíc akcií v ceně 2.10 Eura za akcii skrze opční listy vydané v květnu 2002, jejichž platnost končí 15.dubna 2004. Úpis je ovšem závislý na ukončení nucené správy. Až do rozhodnutí jsou uvedené finanční prostředky ukládané na účtě u třetí osoby. Pokud k úpisu skutečně dojde, bude to znamenat výrazné posílení kapitálové základny společnosti.

Na základě těchto informací požádal Mandrakesoft Euronext o znovuzařazení svých akcií na Marché Libre, přičemž obchodování by mělo být obnoveno 8.března 2004 ve 14 hodin středoevropského času.

1 komentář

  1. bianco | 11.03.2004 | 16:36 | Odpovědět

    Tak jsem to v Hradci Kralove oslavili 🙂

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login