Další balíčky v Peťošově repozitáři

ikona-rpmUdělal jsem nějaké další balíčky a nahrál je do svého repozitáře. Dva nástroje pro práci s TeXem, další ťukátko a nakonec Esmsku. Vezměme to ale postupně.

Nástroje pro práci s TeXem

  • vlna obsahuje jeden ze základních programů, pokud chcete zpracovávat v TeXu češtinu. Nastavuje nezalomitelné mezery tam, kde to náš jazyk vyžaduje, tj. při použití  jednopísmenných předložek. Doporučuji začlenit do svého Makefilu.
  • TeXWorks je příjemný nástroj pro tvorbu TeXových a LaTeXových zdrojáků, včetně například BibTeXu. Je celá napsaná v Qt4 a podporuje zvýraznění syntaxe. Pomůže vám i psát příkazy. Stačí napsat lomítko  a pár prvních písmen a klepnout na tabulátor, příkaz se doplní. Například v preambuli stačí napsat \do a klepnout na tabulátor. Doplní se \documentclass{}. \us a tabulátor dopíše \usepackage{}. Obdobně se doplňují další příkazy. Po chvilce praxe zvýšíte několikanásobně rychlost kódování 🙂 Uznávám, že podobnými vlastnostmi oplývá i vim či emacs, na druhou stranu ne všem tyto dva nástroje přirostly k srdci a TeXWorks je kvalitní alternativou.

Ťukátko

  • GTick je další ťukátko, tentokrát je to metronom v GTK. Oproti KMidiMonu je menší a nemá tolikero možností k nastavení, ale na druhou stranu obvykle stačí.

Posílání SMS zpráv

  • Esmska je poslední ze sady nástrojů. Už jsem o ní psal dříve. Esmska slouží k posílání SMS zpráv přes internet.

To je pro dnešek vše, ale zatím jsem neřekl své poslední slovo 😉

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login