Další časopisy SoftwareMedia

Další časopisy SoftwareMedia

Na stáncích jsou kromě nového čísla Linux+ také další časopisy od SoftwareMedia – PHP Solutions a Hakin9.

První číslo časopisu PHP Solutions – na trhu od 17. března

Minulý rok se s poměrně slušným ohlasem setkalo jednorázové vydání edice Software+Extra PHP magazín. Ve 14 zemích Evropy a Severní Ameriky o tento titul zájem napodobil nebo ještě převýšil Českou republiku. Pravidelně ve dvouměsíčních intervalech můžete od letošního roku očekávat nové číslo dvouměsíčníku PHP Solutions ve stánkovém prodeji nebo v internetových shopech Mareček, Linuxsoft, Linuxmarket a dalších.

V časopise se vždy dočtete zajímavosti ve třech základních segmentech – Začátečníci, Projekty, Techniky a nástroje. Tyto oblasti byly zvoleny vzhledem k profesionálnímu očekávání uživatelů této výjimečné technologie pro web a webové aplikace. Stejně jako do edice v minulém roce i do prvního čísla 2004 přispěli renomovaní čeští a polští autoři.

V každém čísle PHP Solutions naleznete CD s live bootovatelnou distribucí linuxu s PHP 5 a bez nutnosti konfigurace systému si pohodlně vyzkoušíte všechny programy, které jsou popisovány v článcích uvnitř časopisu. První číslo PHP Solutions obsahuje pro začátečníky úvod do instalace triády v linuxu i windows a základy interakce v P HP. V projektech naleznete mail list nebo nastavení www elekronického klienta pomocí PHP. Sekce nástroje vám přiblíží Code charge studio, Philex a bezpečné FTP. V sekci techniky vás naučíme formátovat text, ukážeme vám novinky v PHP5 a předvedeme využití XML, jak v PHP4 tak i v PHP5.

Cena časopisu je 190 Kč, předplatitelé zaplatí za rok pouze za 5 čísel a šesté obdrží zdarma. Více informací naleznete na www.softwaremedia.cz nebo na www.phpsolmag.cz , které jsou oficiálními stránkami mezinárodní edice největšího profesionálního časopisu o PHP na světě. Český jazyk do všech sekcí bude aplikován na těchto stránkách v polovině příštího týdne. Na trhu bude první číslo PHP do 16. května.

Trhákem současného čísla magazínu Hakin9 je podrobný rozbor odposlechu mobilu

Ve stánkovém prodeji zůstává ještě více než měsíc první číslo letošní edice Největšího evropskému magazínu o počítačovém bezpečí Hakin9.

Největším trhákem čísla je podrobný článek o technikách a možnostech odposlechu mobilních telefonů v síti GSM. Časopis přináší ve svých obvyklých sekcích vysoce profesionální články kvality, kterou v internetových webzinech většinou nenajdete. Projdeme si velmi podrobné základy nastavení LDAP a autentizace uživatelů ve všech směrech.

V druhém článku této sekce se seznámíte s podrobným popisem práce s programem NESSUS – bezpečnostní scanner, aneb nejlepší způsob, jak ověřit kvalitu zabezpečení vašeho serveru je vámi vedený zkušební atak. V sekci OBRANA probereme bezpečnou instalaci serveru DNS, jelikož v dns hrozí vždy velké nebezpečí. Podrobně též představíme projekt cerbNG – nový pohled na bezpečnost FreeBSD.

V sekci ÚTOK očekávejte to nejužitečnější a zároveň potencionálně nejagresivnější: SITUACE SOUBĚHU – k situaci souběhu dochází, když mnoho procesu provádí operace na stejných datech. Dejte si na to pozor. ÚTOKY HTML INJECTION – odesíláte na stránku, která očekává čistý text, speciální upravený HTML kód. Přečtěte si o tom, co se stane. W32.BLASTER DEKOMPOZICE – Pokusíme se o dekompilaci a analýzu Blastera – známého červa. Perličku přinášíme na závěr a je to skutečně perla: KDO MĚ MŮŽE ODPOUSLOUCHÁVAT? Myslíte si, že není možné odpouslouchávat váš mobil. Tak to si přečtěte tento článek. Realita je opravdu odlišná.

K časopisu je pochopitelně opět přiloženo CD s bezpečnostním a atakovým software všeho možného zaměření. Časopis je prodáván ve vybrané síti novinových stánků, na internetových shopech Mareček, Linuxsoft, Linuxmarket a dalších.

2 komentáře

  1. Jumbus | 19.03.2004 | 13:38 | Odpovědět

    Hm, možná by to chtělo opravit ten hackin9 na hakin9. Holt chybička se vloudí. 🙂 Už se těším, až mi to příjde. 🙂

  2. bibri | 19.03.2004 | 17:03 | Odpovědět

    Diky, opraveno.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login