Další recenze Mandriva Linuxu 2007.1 CZ

Dnes se na serveru ABCLinuxu.cz objevila další – a opět velmi pochvalná – recenze českého edice Mandriva Linuxu 2007.1 CZ. Jak autor přiznává, zaměřil se především na použitelnost a jednoduchost systému a učinil během testování následující závěry:

"Všetečné oko kritika shledalo systém Mandriva Linux naprosto dostačujícím pro veškeré druhy činností vedoucí k plnému využití PC coby multimediálního centra a jednoduché pracovní stanice. V úvodu článku jsem psal, že se zaměřím hlavně na uživatelskou přívětivost. Zde Mandriva obstála na 100 %. Lepší nastavovací nástroje jsem v Linuxu ještě neviděl…"

2 komentáře

 1. Ondřej Kozák | 22.06.2007 | 10:46 | Odpovědět

  S recenzí vpodstatě souhlasím. Je to zatím první linux, kde mi funguje akcelerovaná grafika s ATI ovladačema (radeon 9100) a tím i 3D desktop. Ovšem stabilita tohoto desktopu je zase někde jinde. Standardně mi ho schazuje (dekorátor) třeba kopete pouštěné při startu. Když ho pustím později tak funguje v pohodě. No stejně na práci ten 3D desktop nepotřebuji, jen když dojdou nějaký kámoši tak jim můžu konečně ukázat, jak Linux může vypadat. Co se týká například srovnání se SuSE 10.2, rychlostně i konfiguračně jsou natom vpodstatě stejně. Příjde mi, že pro suse je víc software i novějších verzí, ale to může být tím, že u Mandrivy nemám nastavené bacports repozitáře, u suse jo. Tedy zatím asi jediná výtka, je instalátor softwaru.

  ps: při instalaci z LiveCD(KDE) mi instalátor nenabízel k výběru instalované balíčky, prostě rovnou začal něco instalovat, nevím jestli jsem to omylem překliknul nebo to tak má být…

  1. Anonym | 19.07.2007 | 10:27 | Odpovědět

   ps: při instalaci z LiveCD(KDE) mi instalátor nenabízel k výběru instalované balíčky, prostě rovnou začal něco instalovat, nevím jestli jsem to omylem překliknul nebo to tak má být…

   Ma to tak byt, v podstate se to liveCD jen “klonuje” na disk.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login