David Barth jmenován viceprezidentem pro vývoj

David Barth, bývalý CTO ve společnosti IdealX, v čele klíčových strategií Mandriva.

9. ledna 2006 – Mandriva oznámila jmenování Davida Bartha víceprezidentem pro vývoj. Pan Barth bude koordinovat vývoj a implementaci nových technologií a aplikací pro enterprise segment trhu.

Před vstupem do Mandrivy působil  jako CTO u IdealX, vedoucího systémového integrátora na evropském trhu, zaměřeného na velké podniky a státní organizace. Posledních 5 let se věnoval vedení právě takových open source projektů. S Davidem Barthem přichází do Mandrivy i jeho 10 letá zkušenost s vývojem a nasazením Linuxu a open source software. Úspěšně se také zabýval spoluprácí se Samba komunitou při migraci velkých firem na open source a umožnil tak vývojářům získat možnost dalšího zlepšování software.

Francois Bancilhon, Mandriva CEO, prohlásil: "Příchod Davida Bartha pro Mandrivu představuje obrovský přínos v odborné oblasti. Jeho rozsáhlé zkušenosti s integrací systému v enterprise segmentu trhu, prací s top managementem velkých firem a státních organizací nám umožnují lépe porozumět dnešním i budoucím potřebám těchto institucí."

Ještě před působením na pozici CTO se David účastnil na výzkumných projektech ve švýcarském EPFL, zabývajícími se vývojem bezpečnostních standardů počítačových aplikací.

Pracoval také jako Linux konzultant pro Technologia group v Severní Americe a implementoval open source řešení, mimo jiné také do OSN či Machina Sapiens. David začínal v devadesátých letech jako vedoucí vývoje u dvou ISP,  v době, kdy první evropští provideři začali poskytovat připojení k internetu.

První zkušenosti s Linuxem získal ještě před uvolněním verze 1.0, později přispěl k window manageru Fvwm95 společně s Hectorem Perazou. Poté odstartoval MGADVD, kernel driver pro  MPEG-2 hardwarové dekodéry Matrox. Nedávno také založil ICM projekt pro Soundforge.

David říká: „Mandriva, jako jeden ze tří nejvýznamnějších vydavatelů open source, je bezesporu velmi přitažlivou společností. Už jsem se podílel na vedení jejich projektů jako výkonný system integrator. Od nynějška však budu mít příležitost stát přímo u vzniku a určení základní koncepce těchto řešení. V roce 2006 se chystáme představit další pokročilé technologie, které rozšíří možnosti našich řešení pro infrastrukturu.“

O Mandrivě
Mandriva, původně Mandrakesoft, je tvůrce populárního Mandriva Linuxu, jedné z nejvybavenějších a nejlépe ovladatelných distribucí. Společnost nabízí svým zákazníkům ve firemním, vládním či školském sektoru komplexní nabídku GNU/Linuxu, open source software a služeb.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login