Digitální televize v Mandrivě 2009.0 s AVerTV DVB-T Volar X

ikona-tv-televizeDigitalizace televizního vysílání pokračuje nesmělými kroky a nemůže se vyhnout ani majitelům přenosných počítačů.Nejsnadnější a zároveň i nejlevnější cestou ke sledování DVB-T (nejen) na notebooku je pořízení USB tuneru.

Uživatelé svobodných operačních systémů, bohužel, mají při nákupu nového hardware omezený výběr, neboť výrobci často neposkytují potřebnou podporu ve formě ovladače. “Zářným” příkladem je právě nabídka DVB-T tunerů, kde vybrat v Linuxu fungující “klíčenku”může být opravdu umění.

Situaci naštěstí často zachraňuje obětavá práce přispěvovatelů do projektu LinuxTV. Jen díky nim podporuje linuxové jádro celou řadu digitálních tunerů, které by jinak navždy zůstaly výsadou uživatelů nejznámějšího proprietárního OS.

Jedním z takto “zachráněných” je i AVerTV DVB-T Volar X od společnosti AverMedia, jehož ovladače jsou poprvé obsaženy v kernelu verze 2.6.28. Existuje však i způsob, jak tento tuner, poměrně jednoduše, rozběhat v Mandrivě 2009.0 se starším jádrem 2.6.27.

Návod na zprovoznění tohoto poměrně miniaturního tuneru v Mandrivě 2009.0 jsem sepsal do MandrivaWiki. Snad to pomůže jeho současným i budoucím majitelům.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login