Druhé číslo Linux +

Vyšlo druhé číslo časopisu Linux +

Jeho kvalita se výrazně zlepšila, o čemž se můžete přesvědčit náhledem do časopisu v novinových stáncích. Ve druhém čísle jsou hlavním tématem čísla Servery. Mezi nejpovedenější články čísla patří rozsáhlý Zope – aplikační server nebo článek o relační databázi PostgreSQL či článek o jmenných serverech. Pro začátečníky je připraven druhý díl o programování v PHP nebo rozsáhlý návod Démoni, firewally atd. od úžasné Johanky Doležalové. V rubrice Hardware se dočtete o vypalování v Linuxu a v rubrice hry pokračování recenze hry Enemy Territory. Na prvním CD je spousta užitečných programů jako Bluefish, Perl, PHP, Fetchmail, Bind, PostgreSQL a mnoho dalších. Na druhém CD Aurox Linux Live 9.1.

Toto číslo je posledním číslem, připraveným pod taktovkou šéfredaktora Ondřeje Tůmy, kterému vydavatelství děkuje za rozjetí časopisu. Další čísla již budou v režii nového šéfredaktora Lukáše Zapletala, který je dlouholetým redaktorem předních linuxových webů Root a ABC Linuxu, které je hlavním mediálním a odborným partnerem časopisu Linux +. Více informací na www.softwaremedia.cz Časopis je prodáván v síti prodejen Geco tabák ve všech hypermarketch České republiky, v síti prodejen Relay v pražském metru a na nádražích ČR a samozřejmě v běžných novinových stáncích.

1 komentář

  1. koalix | 21.11.2003 | 17:47 | Odpovědět

    Koupil jsem si druhe cislo, dosud jsem uz nekolik let kupoval jen Softwarove noviny, takze mozna budou moje dalsi radky poznamenany touto skutecnosti, protoze SWN nejsou specializovane na urcitou oblast, nicmene v posledni dobe se v nich obejvuji i clanky o linuxu a programech na nej.
    Celkem to vypada, ze by z Linux+ mohl byt dobry casopis, i ta CD jsou tam asi dobra, i kdyz je otazkou, jestli od casopisu ocekavam, ze v nem bude spousta CD. To je asi take jedna z veci, ktere se mi trochu nelibi. Celkove mi prijde, ze tistenych informaci je v casopisu trochu mene, nez jsem cekal. Trochu mi tam chybi, ale je to mozna tim, ze jsem jej zatim cetl jen zbezne, obecny nahled. Technologie ala PHP krok za krokem urcite ano, co treba distribuovane systemy, problermatika pri migraci z windows na linux, pravni apsekty uzivani sw apod. Urcite se neco podobneho v dalsich cislech objevi protoze kdyby mel casopis zustat jen a jen u popisu zakladnich tecnologii krok za krokem a neukazal alespon nastin neceho dalsiho, urcite by brzy vycerpal moznosti o cem psat. Jak jsem jiz zminil na zacatku, dve CD se mi zdala moc, odpovidala tomu cena, ktera je 145,- Kc a i to se mi s ohledem na vyse zminene zda hodne. Chapu, ze CD neco stoji, ale otazkou je, zda si primarne kupuji caospis kvuli sw, nebo kvuli cteni. Ja osobne pro to druhe a tak bych jej asi chtel trochu obsahlejsi, i za stejnou cenu, ale s jednim CD. Pravdou ovsem je, ze udelat CD je trochu mene narocne, nez sehnat dostatek kvalitnich autoru na dobre clanky. Pokud by se ale tohle podarilo, myslim, ze by casopis nemel konkurenci. Jinak mu samozrejme davam dalsi sanci a jsem zvedav na dalsi cislo, doufam, ze bude zase o neco lepsi.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login