Dubnové číslo Linuxexpres

Dnes, 5. dubna 2005, vychází další číslo měsíčníku LinuxEXPRES věnovánézálohování a ztrátě dat. Na CD příloze mnoho programů a archiv konferencemandrake@mandrake.cz s fulltextovým vyhledáváním. Deset ukázkových stran je kestažení v PDF.

Hlavnítéma, zálohování informací, se prolíná celým číslem, včetně speciálnípřílohy věnované této důležité a často opomíjené činnosti.Představeny jsou v ní nástroje dump, restore, tar, gzip a bzip2.Také ostatní články jsou o zálohování a záchraně: recenze distribuceSystemRescueCD nebo vypalovacího programu cdw, rozhovor s JoergemSchillingem, tvůrcem programu cdrecord, praktické články o vypalováníz příkazové řádky, diskových polích RAID či SAN – storage areanetworks.

Dnesvychází další číslo měsíčníku LinuxEXPRES zaměřeného na Linux, volněšiřitelné programy a svobodný software. K dostání bude na stáncích pocelé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz,Marecek.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.

CDpříloha je jako obvykle bootovatelná a na duben jsme připravilizáchrannou minidistribuci SystemRescueCD. Přidali jsme množstvírecenzovaných programů, her, nový Acrobat Reader 7.0, OpenOffice.org2.0 beta CS, dokumentaci, aktuální jádro a záplaty, ovladače na kartyNvidia a ATI, Mozillu, Firefox a Thunderbird. UživateleMandrakelinuxu jistě potěší kompletní archiv konferencemandrake@mandrake_cz s fulltextových vyhledáváním.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login