Elektronické předplatné LinuxEXPRES i na Slovensku

Dnes vychází nové číslo časopisu LinuxEXPRES, věnované tentokráte mobilním technologiím. Časopis je, kromě novinových stánků po celé ČR a SR, nově dostupný čtenářům také ve své elektronické podobě, a to formou elektronického předplatného. Tématem čísla je spolupráce Linuxu a mobilních zařízení, zejména mobilních telefonů.

Tomu je věnována i příloha Anny Bernáthové pojednávající o softwaru, kterým lze mobilní telefony ovládat. Součástí přílohy je také článek Tomáše Klose o práci s technologií Bluetooth.

Ve stejném duchu se nese také rozhovor s vývojářem Michalem Čihařem, který se podílí na vývoji aplikací, jež jsou zmiňovány v příloze. Zdeněk Štěpánek ve své reportáži zachytil zkušenosti, které nasbíral při stavbě komunitní sítě ve Varnsdorfu – Budování komunitní WiFi sítě.

Druhým dílem se uzavírá série o kódování zvuku od Tomáše Hanuska, částí o Fortranu pokračuje seriál o programovacích jazycích (Lukáš Faltýnek) a Juraj Šípoš se vydal po stopách vývoje grafického prostředí X Window System.

Svatopluk Vít podrobně rozebral simulátor Racer, který přináší perfektní zážitek. V sekci Distro se objevuje recenze originální minidistribuce Puppy Linux z pera téhož autora.

Pokračuje seriál o BASHi, tentokráte o podmínkách, stálé rubriky Internet, make install či Okénko do oken jsou opět plné zajímavých informací. Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF.

Více informací o časopise LinuxEXPRES naleznete na stránkách www.LinuxEXPRES.cz.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login