Esmska pro Mandriva Linux 2009 Spring

esmskaVýborný program Esmska, jehož recenzi či návod napsal Miro Hrnčok a uveřejněna byla na serveru LinuxEXPRES.cz. Dovolím si použít perex z Mirova článku: “Esmska je aplikace určená pro odesílání SMS zpráv z internetu na mobilní telefony. Pomocí Esmsky můžete posílat SMS zprávy na telefonní čísla operátorů, kteří posílání SMS z internetu umožňují. V našich končinách jde o všechny tři mobilní operátory, tedy O2, T-Mobile i Vodafone. K funkčnosti tohoto programu budete samozřejmě potřebovat připojení k internetu.”

Tento skvělý program je sice ve přímo z internetu spustitelné verzi, ale nyní je možné jej nainstalovat i přímo z repozitáře. Jediná nutná věc je mít Mandriva Linux 2009 Spring ve 32bitové verzi. Poté již stačí přidat můj repozitář (pro ty, co jej nemají) příkazem:

urpmi.addmedia --update "Petos" http://physics.muni.cz/~petos/mandriva/2009.1/i586

a poté nainstalovat balíček esmska. Program by se měl objevit v nabídkách grafických prostředí. Pokud tomu tak není (testoval jsem to na KDE4.3 Beta2; Gnome a Xfce4.6.1), tak přes spouštěcí dialog vyvolaný klávesovou zkratkou [Alt+F2], do nějž napíšete esmska a potvrdíte enterem.

Pro detailní informace o programu doporučuji projít Mirovu recenzi, již několikrát odkazovanou.

3 komentáře

  1. JardaK | 03.07.2009 | 18:19 | Odpovědět

    Esmska pro Mandrivu je také přímo ke stažení na domovských stránkách (download: http://download.opensuse.org/repositories/Java://esmska/common/noarch/esmska-0.15.0-3.1.noarch.rpm). Mohu potvrdit bezvadnou funkčnost v MDV 2008.1

  2. Peťoš Šafařík | 03.07.2009 | 21:14 | Odpovědět

    vim o tom 😉 jen jsem tem, kteri maji muj repozitar, usnadnil praci… doufam 😉

  3. Kamil Páral | 18.07.2009 | 00:37 | Odpovědět

    Ahoj, tady autor Esmsky. Nechtěl bys třeba pro Esmsku provozovat ten repozitář tak nějak oficiálněji? Že bych ho přidal na stránku Download. Musel by být pro libovolnou architekturu (nevím jak to teď máš, v URL máš i586) a ideálně by měl být výhradně pro Esmsku (aby uživatelé nedostali spoustu aktualizací i pro jiný software). Pokud bys byl pro, budu jenom rád. Ozvi se mi na kamil dot paral zav gmail dot com, díky.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login