Fish Fillets — New Generation a Wormux

iconDalší novinky v Peťošově repozitáři — hraju jednu jedinou hru a to Fish Fillets — New Generation. Jedná se o port úžasné hry Fish Fillets vydané v roce 1998 firmou ALTAR interactive jako komerční hra. V roce 2002 tuto hru Altar uvolnil jako Freeware. Když v roce 2004 byly uvolněny zdrojové kódy a data pod GNU/GPL, začal port hry i pro Linux — přeprogramování z Delphi Pascal pod C++, SDL a Lua. Převedeny byly dokonce i grafika a zvuk do více otevřených formátů bmp -> png a wav -> ogg.

Fish Fillets: Server. Úkolem rybiček je vždy se dostat z místnosti.

Fish Fillets: Server. Úkolem rybiček je vždy se dostat z místnosti

Úkolem je vždy dostat obě rybičky z místnosti, přičemž malá rybička neunese ocelové bloky a ani s nimi nepohne. Pár dalších jednoduchých pravidel vás bude omezovat, ale jednoduchá a jasná pravidla (rybičkám nic neházejte na záda) vám vysvětlí rybičky rovnou při hraní prvních dvou místností.

Mapa místností hry Fish Fillets

Mapa místností hry Fish Fillets

Hru nainstalujete z balíčků fillets-ng a fillets-ng-data. Sice jsou v repozitáři contrib, ale vzhledem k tomu, že jsou tyto balíčky bez maintaineera, jsou tyto balíčky staré. Vytvořil jsem nejnovější balíčky a umístil je do svého repozitáře. Musím upozornit, že tohle není hra, kterou by jste dohráli během několika dní či týdnů.

Udělal jsem ještě — více-méně na zakázku — nejnovější verzi hry Wormux, což je free klon hry Worms. Nejnovější verze navíc podporuje síťovou hru, takže můžete hrát se soupeři po místní síti nebo i po internetu. Stačí si přidat můj repozitář a nainstalovat balíček wormux, případně aktualizovat.

Hlavní menu hry Wormux s položkou Síťové hry

Hlavní menu hry Wormux s položkou Síťové hry

1 komentář

  1. exotek | 01.08.2009 | 15:07 | Odpovědět

    Přicházím u toho o nervy. Ta oranžová rybka vždycky chcípne :/

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login