Francouzské ministerstvo přechází na Mandrakelinux

Moreno Valley, Californie; Paříž, Francie; 9. července 2004 – Francouzské ministerstvo pro infrastrukturu, dopravu, cestovní ruch a moře (The Ministry of Equipment) nahrazuje 1500 Windows NT serverů Mandrakelinux Corporate servery. Mandrakesoft, přední Evropský výrobce linuxu, byl také vybrán pro implementaci, školení a podporu jejich linuxového řešení.

Překlad tiskové zprávy Mandrakesoftu naleznete v článku.

Francouzské ministerstvo pro infrastrukturu, dopravu, cestovní ruch a moře má přibližně 100.000 zaměstnanců rozmístěných po celé Francii, v několika různých službách: centrální administrativa, lokální administrativa, technické služby a navigační služby. Na více než 160 jednotlivých pracovištích je používáno více než 60.000 stanic a 2.000 Microsoft Windows NT serverů, kterým se blíží konec životnosti.

Ministerská centrální správa IT (DCSI) dohlíží nad touto technologickou přeměnou, aby byla garantována koherence informačního systému. Přechod k linuxovým serverům byl započat v listopadu 2003, rovněž pod touto kontrolou. Migrace bude pokračovat až do konce roku 2005, aby bylo zajištěno progresivní nasazení v národním měřítku.

Migrace se uskutečňuje podle podmínek technických a organizačních požadavků. Aby tyto požadavky mohly být uspokojeny, byly vyvinuty dvě specifické distribuce založené na Mandrakelinux Corporate serveru.

Aby mohlo ministerstvo využívat všech výhod, monitoringu, technické asistence a individuálních školení, vstoupilo do Mandrakesoft Corporate clubu.

S Mandrakesoftem si ministerstvo vybralo alternativu ke komerčnímu software, což je rozhodující krok k technologické nezávislosti a garancí přetrvání veřejných standardů pro jejich informační systémy. Tento rozsáhlý projekt je také ve shodě s vládním zájmem na propagování technologií založených na veřejných standardech, otevření veřejných trhů větší konkurenci a také snížení IT nákladů.

Francois Bancilhon, CEO Mandrakesoftu, pronesl: "Jsme potěšeni, že práce Mandrakesoftu na serverových produktech vykrystalizovala v takovýhle obrovský projekt. To je potvrzení toho, že se naše řešení výborně hodí i pro požadavky enterprise sféry. Tento projekt je náš první velký úspěch mezi těmito případy, a je také znakem dynamického rozvoje Mandrakesoftu."

2 komentáře

  1. Michal | 12.07.2004 | 19:24 | Odpovědět

    gratulujeme a přejeme více takovýchto zákazníků.

  2. Manpavel | 15.07.2004 | 13:02 | Odpovědět

    Naši politici by si měli vzít příklad, nikdo si nedokáže ani ve snu představit, kolik platíme za naše úředníky panu Gatesovi. Co náš úředník to PC s Windous + drahé office !!! Soukromá firma, ať si má co chce. Ale stát by se měl chovat jako lepší hospodář. Ani bych se nedivil, kdyby “šéf IT” ministr Mlynář neznal pojem LINUX. Chvála a čest francouzskému ministerstvu!!! Nedávno jsem se dočetl, že úřady městské správy v Mnichově přechází také na Linux. Jen tak dál !!!

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login