GIMP – návody 2: jak na logo v obrázku

logo-gimpV diskusi k minulému dílu zaznělo přání na návod k prolínání obrázků (umístění loga do obrázku) v GIMPu. Zde je. Ukážeme si, jak v GIMPu velice snadno umístit jeden obrázek do druhého a pohrajeme si i s průhledností.

Spusťte GIMP (nebo GIMP s KDE dialogy :-)) a načtěte obrázek (rychleji klepněte na obrázek pravým tlačítkem myši a zvolte Otevřít pomocí > GIMP (nebo GIMP s KDE dialogy :-))).

Načtení obrázku

Načtení obrázku

Obrázku, který bude umístěn na spodním, nejprve vhodně upravte rozměry. Poté jej načtěte jako vrstvu (Soubor -> Otevřít jako vrstvu).

Načtení vrstvy

Načtení vrstvy

Klepněte na ikonu Posun a poté myší umístěte malý obrázek na vhodnou pozici.

Ikona pro posun

Ikona pro posun

Posun vrstvy

Posun vrstvy

Já jsem ještě stejným způsobem přidal ikonku Tuxe. Jak sami vidíte, pokud má obrázek průhledné části (ikonka je má), pak je přes tyto vidět dolní obrázek. Výsledek pak můžete uložit i do formátu nepodporujícím průhlednost, třebas do JPG. Uložením obrázku do běžného formátu se vrstvy sloučí.

Výsledek 1

Výsledek 1

Ještě jsem si pohrál s průhledností Tuxe (Obrázek -> Barva do alfy). Možná toto použijete.

Výsledek 2

Výsledek 2

2 komentáře

  1. Martin | 26.07.2008 | 23:18 | Odpovědět

    Navod je pekny a smysluplny, ale mozna bych myslenku trochu rozvedl. Vlozit obrazek do obrazku je vec celkem snadna. Pridal bych ale i zpusob, jak vlozit obrazek do obrazku, aby to nejak vypadalo – nejen vlozit, ale i nejakym zpusobem sloucit – smichat hrany atd…

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login