Hervé Yahi výkonným CEO Mandrivy

Mandriva jmenovala výkonným prezidentem společnosti (Chief Executive Officer, CEO) pana Hervé Yahi. Kdo to je a co bude patřit mezi jeho zodpovědnosti se dozvíte dále. Článek je překladem z www.mandriva.com, přeložili Hobil a Petoš.


http://www.mandriva.com/enterprise/en/company/press/mandriva-appoints-herve-yahi-as-chairman-chief-executive-officer

Mandriva jmenovala výkonným prezidentem společnosti (Chief Executive Officer, CEO) pana Hervé Yahi

Průmyslový expert s více než dvacetiletými zkušenostmi přináší do Mandrivy rozsáhlé finanční znalosti a zkušenosti zesoftwarového průmyslu.

Paříž, 4. listopadu 2008 – Mandriva, přední evropský dodavatel Linuxových řešení, dnes oznámila jmenování pana HervéYahi prezidentem – CEO.

“Mandriva je vůdčí obchodní společností s velkým majetkem ve své nabídce produktů, spolehlivé základně zákazníků asilné značce”, říká Hervé Yahi, prezident a CEO. “Těším se na práci s výkonným vedením Mandrivy a týmem prodeje přivyužití našich současných sil k působivému a efektivnímu využívání tržních příležitostí.”

Herve Yahi získal přes 20 let zkušeností v technologickém průmyslu. Bude zodpovědný za celkový provoz, obchodní rozvoj,marketing a obchod.

Hervé Yahi vedl úspěšný obrat, rozvoj a fúze několika softwarových či servis poskytujících společností.

Hervé Yahi předtím, než se připojil k týmu Mandrivy, pracoval v Dassault Systems, celosvětové PLM firmě, ve které pracoval jako výkonný ředitel 3D4ALL (onlinelife-like aplikace ) a Virtools, který spolecnost Dassault koupila v roce 2005. Do Virtools přešel z pozice CEO uBizzbuild Partners Plc, zapsaných v AIM, Londýn.

Před tím hrál klíčovou roli ve sloučení sedmi společností v CSSI, francouzskou SI&S pod ochranný deštníkCommunication et Systemes Group, ke které také převedl čtyři další společnosti – Verilog (real-rimer software), CSTI(paralelní výpočty, set-top boxy), ECSAT (vývoj offshore software) a CS UK (Rand) (EAI).

Pověst si vytvořil již v počátcích své kariéry, když řídil SI&S Division firmy Bull Group, Transtar Group aBusiness Process Automation (Automatizovaný obchodní model) na vynikající obchodní pozici, když předtím vedl CJN Group(systémový integrátor a ISV).

Hervé Yahi byl předsedou a CEO v Computron Software Europe, kde se vyrovnal s evropskými obchodními předpoklady,restrukturalizací obchodu a obratem.

Hervé Yahi absolvoval Supelec má titul PhD voboru teoretické fyziky.

4 komentáře

 1. madmucho | 15.11.2008 | 14:03 | Odpovědět

  Doufám že něco změní kolem Corporate Serveru 4, potřeboval by to.

  1. bibri | 15.11.2008 | 19:25 | Odpovědět

   To máte recht, ten by hlavně už potřeboval novou verzi 5 a pak taky lepší marketing.

 2. Hobil | 16.11.2008 | 15:18 | Odpovědět

  Myslím že sáhnout po obchodním mágovi byl nejvyšší čas.
  H.

 3. Jiří Hlinka | 30.11.2008 | 10:11 | Odpovědět

  První výsledky konání nového CEO Mandrivy už jsou možná tady: Od nového roku se bude propouštět. Kromě jiných bude propuštěn i Adam Williamson (community manager, nebo tak něco). AFAIK se k tomu Mandriva ještě oficiálně nevyjádřila, ale příčinou je (jak jinak) ušetřit.
  Tak jsem zvědavý kam bude Mandriva směřovat, po “podivné” MDV 2009.0 (subjektivně) ještě propouštění…

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login