Kde a jak získat Mandriva Linux?

Mandriva Linux je možné získat dvěma způsoby:

ikona-cz-knihaZakoupením placené edice například v elektronickém obchodě na adrese obchod.liberix.cz. K placeným edicím Mandriva Linuxu jsou obvykle dodávány bonusy jako tištěná či elektronická dokumentace, média, více softwaru, ovladače, kodeky, písma a podobně. Součástí placených edicí je rovněž přímá e-mailová podpora. Rozdíly mezi jednotlivými edicemi Mandriva Linuxu jsou popsány na wiki.mandrivalinux.cz. Česká edice – Mandriva Linux CZ – je běžně k dostání i v knihkupectvích a počítačových obchodech v celé České a Slovenské republice. Upozornění: stávající kniha Mandriva Linux 2010 CZ vydání je starší než aktuální verze Mandriva Linuxu (2010.2).

ikona-stahovani-downloadStažením volně šiřitelné edice Free nebo One. Za tyto edice není nutné platit, stačí si stáhnout ISO obrazy a vypálit je na CD nebo DVD. Tento postup je zcela legální! Volně šiřitelné edice obvykle obsahují méně softwaru než placené edice a jejich součástí není česká dokumentace. Uživatelská podpora je řešena komunitním způsobem na stránkách forum.mandrivalinux.cz a wiki.mandrivalinux.cz. Odkazy na stažení volně šiřitelných edicí najdete na stránce wiki.mandrivalinux.cz/2010.2:download.

Počítače s Mandriva Linuxem

ikona-pocitacHledáte-li dodavatele počítačů s předinstalovaným Mandriva Linuxem, podívejte se do databáze na adrese www.pclinux.cz, případně do seznamu linuxových profesionálu na adrese instalace.linux.cz (instalace i na starší hardware). Máte-li zájem dodávat naši verzi  Mandriva Linuxu ke svým počítačům, napište nám na adresu redakce@mandrivalinux.cz. Výrobcům a distributorům poskytujeme speciální služby: příznivou cenovou a licenční OEM politiku, úpravy instalačních obrazů Mandriva Linuxu na míru, speciální dodávky tištěné i elektronické dokumentace a médií, technickou podporu, školení a další.

Při koupi počítače pro Mandriva Linux obecně doporučujeme:

  • Informujte dodavatele o záměru provozovat na něm Mandriva Linux – uvedení výrobci/dodavatelé jsou schopni Mandriva Linux na počítač nainstalovat a dodat k němu hardware, který bude bezproblémový.
  • Instalace požadovaného operačního systému je většinou zdarma. Nechte si Mandriva Linux na počítač nainstalovat a předvést v chodu!

Mandriva sortiment na obchod.liberix.cz

logo-mandrivaV linuxovém obchodě na adrese obchod.liberix.cz najdete české produkty týkající se Mandriva Linuxu určené pro osobní i komerční nasazení. Kompletní nabídku produktů Mandriva najdete v obchodě společnosti Mandriva (výrobce Mandriva Linuxu) na stránkách store.mandriva.com. Objednávky knih na Slovensko zařizuje společnost Computer Press, která knihy o Mandriva Linuxu vydává.

Ozvěte se nám!

Připomínky a nápady k fungování našeho elektronického obchodu nám zasílejte na adresu info@liberix.cz. Na stejnou adresu se můžete obrátit i v případě, že byste měli zájem stát se dodavatelem Mandriva Linuxu.