Konference LinuxAlt 2010: Zábava a bezpečnost

Obecně prospěšná společnost Liberix, FIT VUT v Brně a společnost Red Hat Czech vás zvou již na pátý ročník osvětové a vzdělávací přednáškové akce LinuxAlt. Konference věnovaná volně šiřitelnému softwaru a otevřeným technologiím proběhne na půdě FIT VUT v Brně – Králově Poli o víkendu 6. a 7. listopadu 2010 od 9 hodin.

„Již pátý ročník se nám opět podařilo zrealizovat díky tradičním a novým partnerům. První místo pro loňský ročník v anketě Czech Open Source 2010 nás velmi potěšilo, ale snažíme se, aby letošní ročník byl ještě kvalitnější. A myslím, že v programu si letos opravdu je z čeho vybírat,“ říká Martin Sivák, koordinátor akce.

Konference se zaměřuje na software s otevřeným zdrojovým kódem, jehož výhoda spočívá oproti komerčnímu softwaru v tom, že ho mohou firmy i jednotlivci upravovat. Zejména v době finančních úspor tak mohou firmy ušetřit a získat konkurenční výhodu – software si mohou nechat upravit na míru. Mezi nejznámější příklady těchto řešení patří operační systém Linux, kancelářský balík OpenOffice.org, webový prohlížeč Mozilla Firefox nebo webový server Apache.

„Během akce zazní přednášky na různá témata, například o možnostech využití Linuxu v oblasti multimédií, sítí nebo bezpečnosti. A to jak v domácnosti, tak ve firmě nebo ve škole. Prezentována bude nejnovější verze operačního systému Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat nebo novinky ze světa datových schránek a cloudů. LinuxAlt je svou tématikou zaměřen na začínající i pokročilé uživatele, administrátory, majitele firem, manažery i studenty,“ říká Vlastimil Ott, ředitel spolupořádající společnosti Liberix.

Konference se koná v areálu FIT VUT v Brně, Božetěchova 2. Vstup je volný a k dispozici dostanete kompletní program.

Partneři akce

FIT VUT v Brně Red Hat

WinStrom CZ.NIC logo OKsystem vpsFree.cz

O Liberixu

Liberix je obecně prospěšná společnost založená za účelem propagace volně šiřitelného softwaru a otevřených technologií. Spolupracuje se vzdělávacími institucemi, neziskovými organizacemi i komerčním sektorem. Věnuje se osvětě, vzdělávání a organizaci propagačních akcí. Společnost sídlí v Olomouci, více o ní se dozvíte na adrese www.liberix.cz.

info@liberix.cz
Tel. +420 595 175 184
Kateřinská 107/5 772 00 Olomouc, www.liberix.cz

3 komentáře

 1. _dworkin | 07.11.2010 | 21:04 | Odpovědět

  Byl jsem se tam ze zvedavosti mrknout. Hlavne na Pavla Tisnovskeho nazivo, to asi rozhodlo prekonat vrozenou lenost. 🙂 A taky jak vypada linuxova komunita. A vypada teda mnohem mladsi nez jsem cekal .) skoro se to neda rozlisit od beznych prednasek na FITu. A dalsi lakadlo bylo jak na hofylandu REZZA mluvil o fedore na flasce, z toho ale nakonec nic nebylo.

  Prednasky byly v pohode, v hlavni hale pro bezne uzivatele v te mensi spis pro programatory, takze by si asi kazdy nasel to svy.

  Svet je maly a linuxova komunita obzvlast, takze kdo tam vydrzel do konce vi jake je obcanske jmeno Rionky, protoze mela tu smulu ze vyhrala hodnotnou cenu. .) Osobne mam fobii z kamer, fotaku a byt stredem pozornosti. Celou dobu losovani jsem litoval, ze jsem tam vhodil anketni listek, a doufal ze me nevyberou. Bohuzel se tak nestalo a nakonec jsem taky neco vyhral a mel tu cest si potrast ruku s Anetou. 🙂

  Byl to prijemne straveny den.

  1. Peťoš Šafařík | 07.11.2010 | 21:08 | Odpovědět

   Joo, rionka byla hvězda a Anetka krásná. LinuxAlt byla skvělá akce a jsem moc rád, že LvB, Liberix, RedHat a všichni ostatní přispěli a dali dohromady tu super atmosféru, pohodovou a vůbec takovou, která k Altu již nějakou dobu patří 🙂

  2. fri | 08.11.2010 | 10:47 | Odpovědět

   Zúčastnil jsem se v sobotu – první dvě přednášky ve velkém sále (RHEL 6 a XFCE).

   Pak jsem šel přes Řečkovice směrem na Ivanovice, k “Babě”, prostě na začátek lesa, a zase zpátky, abych byl na posledních dvou přednáškách v malém sále (nejprve MongoDB – bylo narváno, takže jsem si říkal, že jsem udělal dobře, že jsem přišel včas, i když o tom nic nevím), nebo spíš na té úplně poslední – k lokalizaci, tak tam jsem rozuměl skoro všemu. 🙂

   – i když jsem to původně neměl v úmyslu, dotazník jsem taky vyplnil, abych se pak mohl třást, že nějakou shodou okolností uslyším své jméno. Ale nestalo se, což je taky dobře. 🙂

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login