Lednové číslo časopisu LinuxEXPRES

Lednové číslo časopisu LinuxEXPRES

Dnes vychází lednové číslo časopisu LinuxEXPRES. Byl zvýšen počet stran a náklad, číslo je věnováno Linuxu ve škole a obsahuje velký kalendář na rok 2005 formátu A2, nové rubriky a krátký komix. Deset ukázkových stran je ke stažení na www.LinuxEXPRES.cz.

Ve pondělí 10. 1. 2005 vychází další číslo měsíčníku LinuxEXPRES zaměřeného na Linux, volně šiřitelné programy a svobodný software. K dostání bude na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových knihkupectvích Knihy.cpress.cz, Mandrake.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz, Agemsoft.cz a Stinet.sk.

V lednovém čísle vydavatel zvýšil počet stran o čtyři a náklad o tisíc kusů a zahájil distribuci na Slovensko. Hlavním tématem je Linux ve škole, číslo obsahuje speciální přílohu obsahující případovou studii o nasazení Linuxu v přerovské škole. Na CD příloze čtenáři najdou live distribuci Danix s jádrem 2.6. Jako malý dárek byl přiložen kalendář na rok 2004 formátu A2 s linuxovou tematikou a legendou.

S lednovým číslem přichází také mnoho dalších změn, zejména nové rubriky Echo, Make install, Mozilla, Software a Blog. Milovníky krátkých kreslených příběhů potěší krátký komix, který bude stejně jako všechny nové rubriky v každém čísle.

Z recenzí software se redaktoři zaměřili například na Torrentflux a Fluxbox. Bohumír Zámečník si dal tu práci a pečlivě prověřil, jak se které linuxové pojmy správně vyslovují – pro někoho by mohlo být přečtení článku překvapením. Náš redaktor v terénu Bohdan Milar toto číslo napsal reportáž z Linuxchange 2004, která se konala na přelomu podzimu a zimy.

V praktické části „řádí“ Marcel Heide se svými zajímavými články o HylaFaxu a IPCopu, pokračuje seriál o síťových nástrojích a byl zahájen nový seriál o interpretu Bash, o který si čtenáři psali. Nechybí rubrika Hardware, Hry, Recenze knih, Internet a Okénko do oken popisující program Cygwin.

Byli vylosováni výherci předplatitelské soutěže o počítačovou sestavu a další ceny. Jsou zveřejněni také na stránkách www.linuxexpres.cz.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login