Linux v nahrávacím studiu

V pondělí 5. září 2005 bude na stáncích další číslo měsíčníku LinuxEXPRES, které je věnováno Linuxu v nahrávacím studiu. Je k dispozici na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Marecek.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.

V sekci Software jsme se podívali na novou verzi poštovního klienta Sylpheed 2.0, program pro trénování hudebního sluchu Solfege 2.9.1 a na vývojové prostředí Eclipse 3.1. Tento měsíc se dva naši redaktoři věnovali také testùm: Delphi pro Linux a Svobodné slovníky pro Linux.

Jak bylo již zmíněno, hlavním tématem je profesionální nasazení Linuxu při tvorbě a zpracování hudby. Ve speciální příloze představuje Tomáš Klos vybrané linuxové aplikace a srovnává jejich možnosti s paralelami ze systémů Windows a MacOS. V závěru přílohy si přečtete o audio programu Protux.

Tématu je věnovaná i část rubriky Praxe: Kódujeme hudbu a Nahráváme audio jsou dva články, které ocení nejen hudebníci. Neméně zajímavý je text Daniela Závodského, který zprovoznil MS Internet Explorer pod Wine. Recenze tiskárny od Hewlett-Packard nebo krátké Okénko do oken s článkem o manažeru hudby wxMusik je doplněním zářijového vydání.

Tradičně najdete v čísle další díly seriálu o BASHi, méně známých programovacích jazycích (tentokrát o Smalltalku) nebo o hrách v Linuxu. Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login