LinuxExpo 2006 se blíží – prezentujte se ve Free & Open Zone zcela zdarma

Praha 15. února 2006: Pořadatelé odborné konference LinuxExpo 2006 a obecně prospěšná společnost Liberix přinášejí již tradičně neziskovým a vzdělávacím projektům v oblasti Open Source software možnost vystavovat či přednášet na výstavě a konferenci LinuxExpo zcela zdarma.

Největší středoevropská výstava a konference o Linuxu a Open Source software proběhne letos ve dnech 10. – 12. dubna v hotelu Olympik Praha a je určena všem, kdo působí  na poli Linuxu a Open Source software. Již po šesté se zde setkají zástupci Open Source komunity, podnikatelské sféry, veřejné správy a odborné veřejnosti. Jako každoročně umožní pořadatelé této konference,  prezentaci nekomerčních projektů a vzdělávacích programů z oblasti Open Source softwaru zdarma.

"Smyslem naší nabídky je pomoci všem, kteří přispívají k rozvoji Linuxu a Open Source softwaru, neboť jsme si vědomi odpovědnosti vůči neziskové vývojářské komunitě za její podíl na rozvoji svobodného softwaru. Zúčastnit se mohou týmy i jednotlivci, ať už jsou to autoři užitečných softwarových projektů, vzdělávacích programů nebo občanské iniciativy propagující svobodný software," říká Michal Franěk, ředitel společnosti Exponet, která konferenci a výstavu LinuxExpo každoročně pořádá.

Nekomerční  části je věnována samostatná sekce, nazvaná po předchozích úspěšných ročnících  "Free & Open Zone". Zájemci mohou na LinuxExpo 2006 bezplatně představit své aktivity  právě v rámci  "Free & Open Zone" a seznámit tak se svou činností odbornou i laickou veřejnost. Tato akce jim navíc otevírá možnost najít pro svůj projekt další spolupracovníky či komerčního partnera nebo sponzora.

Partnerem a odborným garantem sekce "Free Open Zone" se v tomto roce stala obecně prospěšná společnost Liberix, která má spořádáním komunitních akcí bohaté zkušenosti."Vzhledem k tomu, že  se LinuxExpo nezadržitelně blíží, je třeba, aby zájemci o bezplatnou prezentaci co nejdříve kontaktovali zástupce společnosti Liberix a dohodli se na způsobu prezentace," připomíná Michal Franěk.
 
Kontaktní údaje a další aktuální informace o konferenci LinuxExpo 2006 jsou k nalezení na www.linuxexpo.cz a www.liberix.cz. Pro další informace kontaktujte tyto osoby: Bohdan Milar, bohdan.milar@liberix_cz, tel: 585 221 026, nebo Michal Franěk, michal.franek@expo-net_cz,mobil: 604 231 353.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login