Lokalizační balíčky pro aplikaci Mozilla 1.3

Pěkný den,

pro všechny uživatele aplikace Mozilla 1.3 v distribuci 9.1 mám dobrou zprávu. Ačkoliv není čeština oficiální součástí balíčku, máte teď možnost si podporu pro češtinu nainstalovat pomocí RPM balíčku.

Na URL: ftp://mandrake.redbox.cz/people/vybiral naleznete RPM soubory, které lze ihned použít. Snadno zjistíte podle číslování, pro jakou verzi aplikace Mozilla ten který balíček potřebujete. Po instalaci balíčku stačí v nabídce Edit – Preferences vybrat sekciAppearance a nakonec Languages/Content, kde by se měly v obou částech objevit přidané řádky začínající textem Czech. Vyberete tyto položky a po následném restartu budete mít plně lokalizovanou aplikaci.

Samozřejmě, že stejný postup platí i pro instalaci pomocí .xpi souborů ze stránek www.czilla.cz, ale instalací RPM balíčku budete mít v systému pořádek a instalované soubory na disku budou někam patřit.

To, že není Mozilla v 9.1 lokalizována bylo způsobeno tím, že před vydáním padlo rozhodnutí, že se vezme pouze anglická verze a nebude se čekat na zkompletování překladu pro většinu podporovaných jazuků. I když aktualizovaný balíček verze 1.3.1, který byl vydán nedávno, obsahuje celou řadu lokalizačních souborů, tak čeština mezi nimi chybí, což je způsobeno tím, že počeštění nebylo oficiálně zveřejněno na stránkách projektu Mozilla.org. Toto opomenutí padá na moji hlavu, pro verzi 1.4 by se podobná patálie neměla doufám opakovat.

Takže vesele stahujte a užívejte

Radek Vybíral

1 komentář

  1. revere | 13.06.2003 | 20:49 | Odpovědět

    Mám problémy s instalací Mandrake 9.1.
    Problém dle mého názoru asi SAT.TV karta VisionPlus VL-1020.Poradte

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login