Mageia nastartovala uživatelské fórum

Projekt Mageia — fork z Mandriva Linuxu — dnes spustil oficiální fórum pro (budoucí) uživatele této distribuce. V tuto chvíli se na fóru nic moc neděje — teprve se ustanovují témata a moderátoři. Stejně tak fórum zatím nejspíše nebude poskytovat podporu uživatelům — vzhledem k zatím alfa-verzi žádní běžní uživatelé nejsou a vývojáři používají ke komunikaci především emailové konference. Ovšem situace se zajisté silně obrátí ve chvíli, kdy projekt Mageia ožije do podoby první ostré verze, což by mohlo být v červnu 🙂

Forum bude využíváno pro uživatelské diskuse, podporu při řešení problémů a nejspíše taky trolování (ale s tím se v dnešní době již mnoho nenadělá, je to všude 🙁 ).

Na fórum je možné se přihlásit pomocí jednotného účtu Mageia.

1 komentář

  1. fri | 31.03.2011 | 13:18 | Odpovědět

    V rozvrhu je na 10. května naplánován i cíl “All translations integrated” – začlenění překladů. O jakou sbírku překladů jde, kde jsou překlady do národních jazyků soustředěny, a co se v tomto směru děje z pohledu českého uživatele, resp. kdo to dělá? V jaké míře (teď skoro všechno) se přebírá předchozí práce (Bukovjan se myslím jmenuje – vzal si na starost instalátor pro Mageiu/Máju?) používaná v Mandrivě?

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login