Mageia zmrazila repozitáře — připravuje se finální vydání

Projekt Mageia, o kterém se v poslední době velmi často hovoří, dnes o půlnoci zmrazila Cauldron — svou vývojovou větev. Toto zmražení znamená, že již není možné přidávat další balíčky a ani aktualizace. Výjimku tvoří pouze opravy funkčních a/nebo bezpečnostních chyb a o tuto výjimku musí maintainer balíčku požádat šéfa vývoje. To vše znamená jediné: finální vydání první verze této nové distribuce se kvapem blíží. Po asi osmi měsících od oznámení projektu je již vše na spadnutí. Pravda, ještě se očekávají 2–3 testovací verze (RC1, RC2 a možná RC3), ale během měsíce se finální verze očekávat dá.

Také to je krok pro všechny, co novou distribuci testují: je nutné hlásit chyby, případně již nahlášené chyby označit, že jste na ně narazili také — to vše na bugzille projektu Mageia.

Prosím, nevkládejte hlášení chyb na naše fórum Mandriva Linuxu. Prvně jsem jediný z vývojářů projektu Mageia, který na zdejší fórum chodí a hlavně — Mageia není Mandriva Linux, tak to prosím nemíchejte!

1 komentář

  1. fri | 22.04.2011 | 12:23 | Odpovědět

    Vyzkouším prvně, až vyjde konečná verze. OpenOffice v tom, co mám teď, jde při procházení adresářů, když chci něco uložit, nějak ztuha.

    Ale pořád mě zajímá, jaké úkoly hlavní správce překladů, který před časem vydal svůj oběžník ohledně národních skupin, nachystal zrovna pro ten český. Českou verzi stránky, co jsem posledně viděl, nemají, ale tady to bude ještě o něčem jiném.

    Dobrovolníci hlašte se. 🙂

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login