Mandrake 9.0 beta2

Mandrake 9.0 beta2

Na FTP serverech se (opět potichu 🙂 objevila druhá betaverze Mandrake 9.0. U nás můžete stahovat například z mandrake.redbox.cz.Oficiální oznámení jsem zatím na serverech MandrakeSoftu nenašel.

Přidejte se k testování a pomozte tak zlepšit kvalitu Vaší oblíbené distribuce!

Výzva k testování Mandrake 9.0

Již s uvedením první betaverze přišel do české linuxové konferenceemail od Radka Vybírala, s jehož obsahem mohu více než souhlasit.Ten vyzývá k zahájení testů na Mandrake 9.0. Samotní uživatelétvoří u linuxové distribuce Mandrake již od počátku nedílnou a důležitousoučást testerské komunity a proto s uvedením další betaverze opakujeme tutovýzvu i zde. Čím více chyb se nám podaří odstranit nyní, tím spokojenějšíbudeme s ostrou verzí a tím menší budou také Errata k verzi 9 :))

V tomto článku soznámením o beta1 je uveden i postup, jak se zapojit do testování betaverzí- s ohledem na různou úroveň znalostí uživatelů. Pokud Vám nevyhovuje, např. z jazykových důvodů, ani jeden z popsaných způsobů, můžete chyby nahlásit v této diskuzi na našem serveru.Do této diskuze oznamujte, prosím, i chyby týkající se českých překladů.

ISO obrazy beta2 najdete na ftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586/:

ftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586/MandrakeLinux-9.0beta2-CD1.i586.isoftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586/MandrakeLinux-9.0beta2-CD2.i586.isoftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586/MandrakeLinux-9.0beta2-CD3.i586.iso

A toto je původní mail Radka Vybírala do české linuxové konference:

 Date: Wed, 24 Jul 2002 18:53:54 +0200 (CEST) From: Radek Vybiral Radek.Vybiral@vsb_cz Subject: Výzva: testování Mandrake verze 9.0. Message-ID: Pine.LNX.4.21.0207241837590.29388-100000@rih_brailcom_xx Pěkný podvečer všem, jistě již mnozí z vás zaregistrovali, že se na mirrorech objevila a následně byla ohlášena první beta verze distribuce Mandrake s číslem 9.0. Protože i v této konferenci je hodně uživatelů této distribuce (a věřím že spokojených :)) vyzývám tímto všechny zájemce, kteří se chtějí podílet na testování, ke spolupráci. Aktuální verzi ISO obrazů naleznete nejlépe na: ftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586/ konkrétně to jsou odkazy: ftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586/MandrakeLinux-9.0beta1-CD3.i586.iso ftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586/MandrakeLinux-9.0beta1-CD2.i586.iso ftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586/MandrakeLinux-9.0beta1-CD1.i586.iso (POZOR: ISO obrazy jsou ve velikosti pro 80 min CD!!!!) Pokud se necítíte na to nahlašovat chyby přímo vývojářům v anglickém jazyce, lze s výhodou využít českých stránek a k tomu účelu zřízeného auditoria: http://www.mandrake.cz/index.php?aid=7&menuid=2&audit_id=29 Vývoj a testování nové distribuce je zcela otevřené, takže opravdu je umožněno každému se do tohoto procesu zapojit a přispět tak k vylepšení distribuce. Platí jednoduchá rovnice: čím více bude produkt otestován, tím větší bude spokojenost uživatelů finální verze. Případně "testery" žádám také o reportování chyb/návrhů v překladech, což je důležité pro české uživatele distribuce. Věřím, že se i v prázdninové době najde několik spolupracujících uživatelů a že na začátku září bude moci být představena nová verze, která bude dobře sloužit i českým uživatelům. S pozdravem     Testování zdar!        Radek Vybíral 

1 komentář

 1. bibri | 03.08.2002 | 09:06 | Odpovědět

  Takova mala nabidka pro Olomoucaky, kteri by chteli testovat ale nemohou z duvodu toho, ze nemaji jak stahnout ISO. Tyka se to napr. modemistu a jinych se slabymi linkami.

  Ozvete se mi na mail, ja jsem schopny Vam beta2 prepalit ihned, jak ji budu mit (uz taham) a domluvime se na nejakem osobnim predani.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login