Mandrake Linux Newsletter #70

Je tady další číslo novinek z oblasti Mandrake Linuxu!

Z obsahu:

Změny ve vedení MandrakeSoftu; 10% sleva na produkty a služby MySQL; Mandrake9.0 se stává jedničkou; Oslava prvního výročí existence MandrakeClubu; Obchodnípřípad týdne – Mandrake na Cambridgi; Změny ve vydávání newsletteru; Kdehostuje váš server? Aktualizace software; Zprávy z MandrakeFóra

Firemní oznámení
——————————————-

François Bancilhon se stává novým CEO MandrakeSoftu.

MandrakeSoft s potěšením oznamuje, že zakladatel a bývalý CEO společnosti02 Technology François Bancilhon byl jmenován novým výkonným ředitelemMandrakeSoftu.Spoluzakladatel MandrakeSoftu Jacques Le Marois zůstává jako předseda správnírady a prezident společnosti. Hlavním úkolem Françoise Bancilhona bude zlepšeníobchodních výsledků a ziskovosti MandrakeSoftu při udržení vysokétechnologickéúrovně v oblasti Linuxu a Open Source.

Připojte se k nám a přivítejte FrançoiseBancilhona v MandrakeSoft týmu.

Speciální nabídka
——————————————-

Na závěr roku je tady speciální nabídka od MySQL.

MySQL AB, společnost v pozadí databáze MySQL, má na závěr roku pro odběrateleMandrake Newsletteru speciální nabídku.

MySQL AB zabezpečuje široké spektrum technické podpory od e-mailu až k24 hodinové telefonické podpoře 7 dní v týdnu včetně nabídky školení akonzultačníchslužeb. Uvedené služby si můžete on-line objednat na těchto stránkách, přičemžobdržíte okamžitou 10% slevu!* Můžete se také zaregistrovat na první Konferenciuživatelů MySQL.

* Nabídka platí na všechny služby MySQL AB vyjma “Premium technical supportlevel” a to do 31.12.2002. Slevu nelze kumulovat s ostatními akcemi.

Mandrake v médiích
——————————————-

LinuxWorld.com — Mandrake9.0 se stává instalační jedničkou.

Joe Barr z LinuxWorldu ve čtvrté části svého srovnání Windows a Linuxuzhodnotil z technického pohledu instalátor Mandrake Linuxu 9.0. Zde jeúryvek:

Nový šampión …
Plusem instalace Mandrake je její rychlost a absolutně snadné získáníaktualizacía jejich aplikace. Tím kompletně ničí konkurenci Windows jak v kategoriiaktualizacetak i v instalaci připojených zařízení. Ačkoli je rychlost aktualizace Mandrakezávislá především na velikosti stahovaných souborů, je snadnější než tensamý proces v případě Red Hat Linuxu.

Implicitní instalace zahrnuje ne jedno ale dvě grafická prostředí, přičemžobě fungují zcela bez problémů tak, jak mají. V případě kancelářského vybavenínainstaluje Mandrake 9.0 Powerpack jak OpenOffice 1.0 tak i StarOffice 6.0.Na základě uvedených kladů a díky rychlosti instalačního procesu shazujeMandrake9.0 RedHat ze stupínku vítězů v pomyslném derby.”

MandrakeClub
——————————————–

MandrakeClub slaví první výročí své existence.

Před dvanácti měsíci vznikl MandrakeClub, který umožnil “mandrakovým”nadšencůmfinančně pomoci své distribuci. Dnes, kdy je tomu právě rok, by chtěli všichnizaměstnanci MandrakeSoftu poděkovat všem, kteří se stali během uplynulýchdvanácti měsíců členy klubu.

Od listopadu 2001 nabízí MandrakeClub svým členům řadu báječných služeba privilegií. MandrakeClub zve do svých řad všechny uživatele Mandrake, kteřítak mohou podpořit důležitou věc, která bude mít prospěch pro všechnyzúčastněné.

Ještě nejste členy MandrakeClubu? Pro podrobné informace navštivte http://mandrakelinux.com/en/club.

Obchodní případ týdne
———————————————

Mandrake na Cambridgi!

Romance.ucam.org je velmi populární sdružení svobodných členůCambridgské univerzity. Sesterské sdružení na Oxfordu(OxfordRomance.org.uk)provozuje stejnou aplikaci na stejném serveru (duální PIII, 1 GHz s 1,5GB RAM).

Stránky byly původně provozované na MS IIS s použitím ASP a Accessovskédatabáze na Win 2000.
Administrátornám napsal:
Stránky jsem přepsal do PHP (velký dík aplikaci asp2php, která provedlavětšinu konverze). Začali jsme používat PostgreSQL, Apache a Mandrake Linux8.2. S PHP je radost pracovat, přičemž jsem byl ohromen mírou funkčnostistránek na straně uživatelů. Skvělý Mandrake! Od té doby běží stránky skorosamy – jediná přerušení provozu jsou v důsledku výpadků elektřiny! Bonusembyla i úspora ve výši 1100 liber, kterou jsme získali tím, že nemusíme platitMicro$oftu za jeho podřadný a nestabilní bugware!

Jestli hledáte další příklady nasazení Mandrake v praxi, navštivte MandrakeBizCases.com.

Oznámení newsletteru
———————————————

Toto je poslední týdenní vydání Mandrake Linux Newsletteru, od příštěbude newsletter vycházet ve čtrnáctidenních intervalech.

Průzkum týdne
———————————————

Kde máte umístěn svůj web server?

  • Žádný nemám
  • Doma
  • V práci
  • U mého ISP

Zdenajdete výsledky spolu s možností hlasování.

Aktualizace software
———————————————

Byly uvolněny následující aktualizace pro 9.0:

  • python — opravena možnost spouštění cizích instrukcí
  • samba — opravena možnost zneužití přetečení bufferu
  • initscripts — opravuje bezdrátové problémy
  • kdenetwork — opravena možnost zneužití vzdálených příkazů
  • kdelibs –opravena možnost zneužití vzdálených příkazů

Kompletní seznam aktualizací najdete na adrese MandrakeSecure.net.

Zprávy z MandrakeFóra
———————————————

NYI.net: ISP přátelskynakloněný Mandrake

Deno informuje o poskytovateli internetových služeb, který umístí vašestránky na Mandrake Linuxu. Při troše štěstí se Deno pokusí dojednat výhodnějšínabídku pro členy MandrakeClubu.

Opravdu vychytanéspořiče obrazovky

‘fischerz’ zaslal odkaz na velmi pěkné spořiče obrazovky, které jsou kdispozici ke stažení včetně balíčků pro Mandrake.

Recenze MandrakePowerPacku 9.0 na OSDN

Robin ‘Roblimo’ Miller zaslal zaslal vydařenou recenzi na Mandrake PowerPackna NewsForge. Robin si všímá “perliček” v nabídce Mandrake a nabízí pár tipůpředevším pro nové uživatele.

Tyto i další články si můžete přečíst na MandrakeForum.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login