Mandrake Newsletter #60

Co nového kolem Mandrake

Školení s Linux Campus; Immortal Sovereign a OpenBrick na MandrakeStore; Klubová RPMka nyní dostupná pomocí urpmi; Softwarové aktualizace;Zajímavosti z MandrakeFora – jak otáčet Xy, Windows jako terminál pro Linux.

Příběh týdne

MandrakeSoft si dovoluje oznámit dostupnost výukového softwaru Linux-Campus na 30 výukových stránkách po celé Americe.

Nedávné přijetí katalogu Linux-Campus v Americe má za následek významný rozmachpartnerské sítě MandrakeTraining. EPI centrum a EvolServ v Americe, společně s Synesis v Kanadě a Informatica Integral Intelligente v Mexiku jsou jen jedny z posledních přírůstků na seznamu zaběhlých výukových center, která byla vybrána MandrakeSoftem, aby se staly oficiálně ověřenými centry Mandrake.

Co se týče shody s Open Source hodnotami, je Linux Campus výuka od MandrakeSoftdůležitá pro všechny distributory Linuxu a připravuje praktikanty pro známýa prodejci neovlivněný LPI (Linux ProfessionalInstitute) program pro získání osvědčení.

Navštivte web pro více informací.

Novinky od výrobce

Kohan: Immortal Sovereigns – Speciální edice.”Kdysi vládnoucí síla na světě, Kohanové, jsou ztracená civilizace zničená obrovskou potopou. Jejich nesmrtelné podstata je chrání před smrtí a umožňuje jim znovu se objevovat.”

Zní to zábavně? Tahle populární hra je nyní k dostání v MandrakeStore. Obsahuje:

 • Dáváte příkazy velkým armádám lučištníků, pěšců, kavalérii a dokonce legiím živých.
 • Přes 90 jednotek z nichž každá má přes 400 animovaných framů.
 • Vedení války v četných prostředích která zahrnují také bujný prales, hory a pustou poušť.
 • Množství kouzelných kleteb počínaje ochrannými požehnáními až po zničující koule.
 • Podporuje hry až do osmi hráčů, kteří si mohou vybrat z možností hrát jako jeden ze 4 oddílů, které se všechny snaží ve světě rozervaném získat nadvládu nad LAN a Internetem.
 • Speciální edice obsahuje: 12 nových výtečných map, 13 úplně nových hrdinů, 16 nových počítačových strategií, zlepšený počítač AI.

OpenBrick- Otevřená platforma

Open Brick je malé, lehké a naprosto tiché počítačové zařízení optimálnípro Open Source/Free Software řešení. Tenhle perfektní malý Linux Box může být použitý jako firewall, micro-server, PABX, , mutlimedia a téměř cokoli co si dokážete představit. Obsahuje 300 Mhz x86 Geode procesor a 128 MB SDRAM. Software může být nainstalován na Compact Flash nebo na volitelný harddisk. Aby jste se dozvěděli více o tomto malém Linux boxu a silnéOpen Source komunitě, která se formuje kolem tohoto malého serveru, navštivteopenbrick.org.

Posílání zboží z MandrakeStore jen do Ameriky, Kanady,Japonska a Evropy.

MandrakeClub

Super zpráva:Klubové downloady mohou být používánay s urpmi!

Denis popisuje jak přidat Klubovou RPM downloadovou stránku k urpmi/rpmdrake tak, aby mohly být balíky bezbolestně nainstalovány.

Ještě nejste členy MandrakeClubu?

Obchodní případ týdne

Vzdělávání/výzkum: DHCP a File Sync od/do Novell Servers přes NCPFS, IPXUTILS, NCPFS.

Když systémový inženýr nastoupil na tuhle novou pozici, přesunul celou společnost k Mandrake kvůli servisům DHCP, MIS Intranetu a veřejnému web/ftpserveru.

Burke Azbill vysvětluje:”Jakmile většina nadřízených a kolegů viděla jaké výhody má použití Mandrake,dali mi k dispozici počítač v naší centrální kanceláři, abych mohl přesunout náš MIS Intranet na Linux-Mandrake 8.1. […] Administrace Mandrake boxu založená na na webu (Web-Min), stejně jako Intranet (Postnuke) poskytli cestu k novým možnostem MIS skupiny. Hlavně v oblasti poskytování dynamických služebsvým uživatelům.”

Další příklady použití Mandraku v praxi najdete na webuMandrakeBizcases.com.

Průzkum tohoto týdne

Na jakých počítačích používáte Linux?

 • Jen PC
 • Jen Apple
 • Kombinace Apple PC
 • Na čemkoli co si dokážete představit:)

Přidejte se!

Softwarové Aktualizace

Aktualizace softwaru, týkající se bezpečnosti byly uveřejněny pro:

 • kdelibs – opravuje problém s SSL
 • krb5 – opravuje chybu vedoucí k potencionálnímu získání root shellu

Na kompletní seznam se můžete podívat na MandrakeSecure.net.

Zajímavosti z MandrakeFora

“biOs” septá: “Kolik lidí dávalo dohromady Mandrake Campus?” Mnoho lidí uveřejnilo komentáře týkající se jejich zkušeností s MandrakeSoft výukovým programem, který je zdarma online.

Jak používat Windows jako jednoduchý terminál pro Linux?‘benblo’ se ptá:”Jsem student a na naší škole můžeme používat Linux programypod Windows NT za použití softu Reflection X. S tím se prostě připojíme na Linux počítače pomocí X sezení. Můžeme dělat cokoli, tak jako bychom pracovali přímo pod Linuxem. Mnohem lepší než Telnet!”

Jak roztáčet X: Jestli Vás někdy zajímalo, jak otáčet video displayem při 90 stupních, tak zde naleznete některá možná řešení.

Přečtěte si tenhle a další články na MandrakeForum.com.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login