Mandrake NewsLetter #61

Co nového kolem Mandrake

Mandrake ve Star Treku? Drby ze Slashdotu; Klubová RPMka pro 9.0;Anketa: Co si myslíte o nové 9.0? Softwarové aktualizace.Zajímavosti z MandrakeFóra: atraktivita Linuxu, problémy s “winhardware”,RC3 :-).

Mandrake a média

WilWheaton.net – “Čas na tučňáky” (alias Wheaton používá Mandrake).

Možná znáte Wila Wheatona jako Wesleyho Crushera ze seriálu”Star Trek: The next generation”. Je ale také jedním z těchenthusiastů, co přešli na Mandrake Linux. Wil popisuje jeho osobnívztah k Linuxu ve velmi zajímavém a výborně napsaném článku, kterýse jmenuje “Čas na tučňáky”.

“Když jsem přešel, udělal jsem to na 100% a od té doby jsem seneohlédl zpět. Jsem opravdu rád, že změna proběhla tímhle způsobem,protože jsem se tak každý den naučil něco nového a jsem sebe-jistějšíohledně schopnosti spravovat svůj systém. Navrhoval bych, aby jste sezařídili stejně, pokud ovšem nejste zavilí pařiči her.”

Slashdot.org – Tiny Boxen.

Slashdot přetřásá “OpenBrick” systémy, které jsou v současnédobě k dostání na MandrakeStore.com:”Tenhle skvělý malý Linux box může být použitý jako firewall,micro-server, PABX, tenký klient, multimédia a téměř cokoli,co si dokážete představit. Obsahuje 300 MHz x86 Geode procesora 128 MB SDRAM. Software může být nainstalován na Compact Flashnebo na volitelný harddisk. Zní to jako dobré řešení pro mnohoaplikací.”

Slashdot.org – Enigmail Standard v Mandrake 9.0.

Slashdot debatuje o ‘enigmailu’, nové části Mandrake Linuxu 9.0:”Mozilla 1.1 RPMs v Mandrake 9.0 obsahuje plugin enigmail. Bez problému šifruje,podpisuje, dešifruje a ověřuje email s GPG nebo PGP v Mozilla Mail klientovi.Tohle je první hlavní distributor o kterém vím, že podporujeenigmail. Jsme s tímhle, Evolution a Kmailem, kteří také podporují GPG aPGP na počátku zlatého věku, kdy zašifrovaný email bude běžný?”

MandrakeClub

Denis oznamuje, že nyní přidal na MandrakeClub ke stáhnutí všechnykomerční aplikace pro 9.0 (krom pár, které nejsou v RPM formátu).A všechny aplikace by mely být dostupné s urpmi.

Dobrý mirror seznam pro členy klubu.MandrakeClub testuje nový “Mirror finder”, který je účinnějším způsobempro vyhledávání pouze těch mirrorů, které vás zajímají. Přečtěte sitenhle článek, najdete tam veškeré detaily. Pak pošlete váš komentářs jakýmikoli připomínkami.

Ještě nejste členy MandrakeClubu?

Obchodní případ týdne

Internet/E-commerce: Araxe používá Mandrake jako vývojový server.

Araxe je francouzská společnost s 15 zaměstnanci, která sezabývá web designem a Internet/Intranet portály. Používají MandrakeLinux 8.1 pro jejich vývojový server kvůli “jeho uznávaným kvalitáma francouzskému přístupu.”

Další příklady použití Mandrake v praxi najdete na webuMandrakeBizcases.com.

Průzkum tohoto týdne

Mandrake Linux 9.0 bude:

 • Nejlepší Linux distro v galaxii!
 • Prostě paráda!
 • Tak jak se sluší na .0 verzi
 • Tak-tak
 • Nic zvláštního

Přidejte se!

Softwarové aktualizace

Aktualizace softwaru, týkající se bezpečnosti byly uveřejněnypro:

 • glibc – opravuje chybu v Sun RPC
 • tcltk – opravuje lokálně zneužitelnou chybu

Na kompletní seznam se můžete podívat na MandrakeSecure.net

Zajímavosti z MandrakeFora

Co by to chtělo, aby se Linux stal hitem?Pár anonymních uživatelů vyvolalo živou diskusi otázkou “co myslíte,která z věcí, které Linux má, by jej udělala atraktivnějším pro lidi,které jinak operační systémy nezajímají?”

Hardware Windows na míruDarryl Barlow hovoří o různém hardware, který je funkční pouze sMS-Windows. Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito,problémy přinášejícími,věcmi?

Překvapení!Mandrake Linux 9.0, třetí pokus 🙂Denis píše o posledním 9.0 Release Candidate a mnoho čtenářůpřispělo svým názorem:

Přečtěte si tenhle a další články na MandrakeForum.com.

3 komentáře

 1. josef | 01.10.2002 | 15:40 | Odpovědět

  Hmm…

  nainstaloval jsem, vyzkoušel a je to vcelku OK. Zatím jsem narazil jen na problém s mailem v Mozille – nejde vytvořit účet (SMTP, POP…). Wizardovi chybějí nějaká tlačítka či co…

  Jinak dobrý..

 2. Mirek | 02.10.2002 | 00:04 | Odpovědět

  Nainstaloval jsem MDK 9.0 final a … dobré. Účty POP3 v Mozille fungují, Windowsí aplikace pomocí Win4Lin chodí, rozchodil jsem i TV kartu a diskless terminály s KDE 3. Prozatím stručný postup na zprovoznění diskless terminálů, než se objeví oficiální podpora LTSP pro MDK9: http://www.elcad.cz/ltsp.

 3. josef | 02.10.2002 | 10:00 | Odpovědět

  ..moje chyba. Blbec jsem si nastavil jiný skin (Slickzilla tuším), se standardním to jede OK.

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login