Mandrake NewsLetter #62

Co nového kolem Mandrake

Mandrake 9.0 Dolphin je tady a dnes se vše točí kolem něj; Doplin v před-objednávkách na na MandrakeStore; Dolphin v médiích; Aktualizace software; Zajímavosti z MandrakeFóra:Dolphin – 100% free software, Dolphin na XBoxu a, překvapivě, počítače z Wallmart.com.

Příběh týdne – Mandrake Linux 9.0 je zveřejněn!

25. září 2002 byl zveřejněn Mandrake Linux – krycí jméno “Dolphin” (překládat jako Delfínby se to asi nemělo :). Všichni zaměstnanci MandrakeSoftu by chtěli poděkovat všem beta-testerům,kteří dodali spoustu hodnotných podnětů a připomínek.

Přečtěte si oficiální oznámení.

Objevte některé z nových skvělých charakteristik v téhle speciální prezentaci (IB: jak tak na ni koukám, je mi tam něco povědomé…).

Objednejte si s předstihem Vaši kopii u MandrakeStore.com.

Přidejte se k MandrakeClubu a dostanete 20% slevu ze všech 9.0 balíků.

Stáhněte si Mandrake Linux 9.0 z obvyklých mirrorů.

Nové produkty na MandrakeStore

MandrakeStore nyní přijímá objednávky na nejnovější 9.0 produkty,zahrnující novou 9.0 ProSuite Edici, PowerPack, Standart Edition, DVD pack a další.Zastavte se na MandrakeStore, aby jste si mohli prohlédnout kompletnínabídku 9.0 produktů.

Mandrake a média

Mnoho serverů psalo o nové verzi, mezi jinými také tyto:

Slashdot.org– Mandrake 9.0 (Dolphin) je k mání. “Co jiného říct?” Testoval jsem RCčka a byla perfektní…Jsou zde dva velmi zajímavé linky: Press Release a velmi hezká prezentace.”

LinuxHelp.net – Recenze Mandrake Linux 9.0.”Nainstalován, nabootoval rovnou do KDE 3.0, což vypadá opravdu parádně.(…) Bylo zde nainstalováno mnoho softwaru, takže je s čím si hrát.Pustil jsem XMMS, přepnul na můj NTFS MP3 adresář a zahrál si pár songů. (…) Propojení je výborně ošetřeno a všechno funguje více méněpřímo ‘z krabice’.”

ZDNet.com – MandrakeSoftnablýskal Linux na desktopu. “Tento software zúročuje dlouhodobé soustřední společnostina uživatele desktopu – pozice, kterou ostatní distributoři Linuxu, včetně RedHatu,začali brát také za svou”.

ZDNet News– Mandrake dělá dojem novým softwarem.”Poslední verze Linuxu od francouzského výrobce přináší uhlazený linuxový desktop, stejně tak jako enterprise platformu – včetně podpory pro NTFS.”

MandrakeClub

Slevy na Mandrake Linux 9.0 – členství v klubu Vás opravňuje k 20% slevě na všechnyMandrake Linux 9.0 produkty na MandrakeStore. Přečtěte si následující článek a dozvíte se detaily.

Ještě nejste členy MandrakeClubu?

Anketa týdne

Co by mělo být zahrnuto v “úlohově orientovaném” menu(*)?

  • Cokoli, co pracuje nejlépe v daném prostředí
  • Jednorázový set aplikací nezávislý na GUI
  • Jenom aplikace GNOME
  • Jen KDE aplikace
  • Nic z výše uvedeného
  • Co je to “úlohově orientované” menu?

Přidejte se!

(*) – napadá někoho lepší překlad nebo lepší výraz?

Softwarové aktualizace

Aktualizace softwaru, týkající se bezpečnosti, byly uveřejněny pro:

  • glibc – opravuje chybu v Sun RPC
  • tcltk – opravuje lokálně zneužitelné chyby

Na kompletní seznam se můžete podívat na MandrakeSecure.net.

Zajímavosti z MandrakeFora

9.0 – 100% Free Software– ‘S11001001’ píše: “Uznávám tvrzení MandrakeSoftu, že Mandrake 9.0 je 100%ní free software.S mnoha jinými distributory, kteří do své hlavní distribuce prosazují placený software je příjemné vidět hlavní komerční distribuci, která si stojí za svobodou”

Mandrake 9.0 jede na Xboxu -Denis diskutuje o článku na ZDNet, který hovoří o dobrovolnících “Xbox Linux Projektu”, kteří údajně používají Mandrake Linux 9.0 na Xboxech Microsoft.”Mimoto, můžete pustit Windows v rámci virtualního stroje na Xboxu – což je pěkná cesta, jak dát vědět, že si ceníte úsilí, které Microsoft investovaldo budování Xboxu!”

“Už někdozkusil nové Mandrake počítače z Walmartu?”, ptá se waxmop. “Microtel/Walmart počítače vypadají dobře, ale rád bych slyšel názor lidí, kteří s ním mají zkušenosti, dříve než si jej koupím. Walmart se obvykle snaží být levnějším dodavatelem a nerad bych koupil počítač na kterém šetřili”.

Přečtěte si tenhle a další články na MandrakeForu.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login