Mandrake NewsLetter #63

Co nového kolem Mandrake

Mandrake 9.0 získal LSB certifikát; Dolphin na XBoxu; Zveřejněna Errata k 9.0;Softwarové aktualizace; Zajímavosti z MandrakeFora – rychlé KDE3, 9.0 je výbornýdesktop, zajímavý názor na MandrakeClub.

Příběh týdne

Mandrakesoft získal LSB Certifikát

Mandrake Linux 9.0 ProSuite Edition splnil přísné nároky LSB certifikace.LSB certifikace prověřuje věrnost komunitě a standardům průmyslového rozvojedistribuce Linuxu a aplikací založených na Linuxu.

Co se připravuje u MandrakeSoftu?

Teď, když je venku Mandrake Linux 9.0, znovu se začal hýbat Cooker a již seuploadují nové balíčky. Více o Mandrake Cookeru a o tom, jak můžete pomociodstraňovat chyby a přidávat nové věci, se dozvíte na stránce Cookera.

Mandrake a média

Tento týden tady máme množství novinek o tom, jak se Mandrake Linux používána herní konzoli XBox. Poté, co XBox team otestoval čtyři hlavní distribuce Linuxu,vybral si Mandrake Linux 9.0, protože “Mandrake je velmi moderní,poskytuje GPL download 3 CD a běží s nejméně modifikacemi ze všechčtyřech verzí (ano, otestovali jsme je všechny).” Více nastránkách projektu.

MSNBC – Skupina hackerůse vyjádřila, že je hotov OS s verzí pro konzolu.Nová XBox verze má všechny vlastnosti PC verze Mandrake Linuxu 9 – včetněuživatelského rozhraní GNOME, OpenOffice a Mozilly – adaptovanéna XBox a je již dostupná ke stažení.

Slashdot.org– Linux Mandrake 9.0 běží na XBoxu. “Dnes XBox Linux Projekt oznámil, že Linux Mandrake 9 pro Xbox byl uveřejněn. To je první kompletní Linux distribuce pro hrací konzoliMicrosoft XBox. 350 MB velké instalační CD je ke stažení zdarma na web stránce projektu.”

DesktopLinux.com – Mandrake stále vede v hlasování na DesktopLinux.com.Tenhle populární průzkum, který stále pokračuje, byl aktualizován 3 října2002. Mandrake Linux zůstává nejpopulárnější distribucí na desktopu.

Co nového na webu

Seznam chyb 9.0 zveřejněn – byly zveřejněny první chyby vyskytující se v Mandrake Linux 9.0.Kdokoli z uživatelů, kdo narazil na problém při instalaci nebo provozu9.0 může a je vyzýván, aby navštívil Errata stránku, kde najde rady.

Jestli jste ještě neměli příležitost vyzkoušet 9.0, stránky MandrakeLinuxu nabízejí několik výukových stránek nevyjímaje:

Softwarové aktualizace

Aktualizace softwaru, týkající se bezpečnosti, byly uveřejněny pro:

  • fetchmail – opravuje různé chyby
  • postgresql – opravuje několik buffer oveflow chyb

Na kompletní seznam se můžete podívat naMandrakeSecure.net.

Zajímavosti z MandrakeFora

Proč jeKDE rychlejší na Mandrake než na Gentoo?“Anonym” se diví, jakého kouzla bylo použito k dosažení takového zlepšenírychlosti.

Mandrake 9.0 – super pracovní prostředíenigmaatj píše: “S Mandrake 9.0 poskočil Linux míle směrem k uspokojenímých potřeb ohledně desktopu a stane se mým stálým pracovním prostředím.Windows budou degradovány pouze k uspokojení mého hracího zlozvyku, zatracenému Morrowindu a GTA3.”Jaké jsou Vaše dojmy z uveřejněnínové verze?

Ne nepodobné pojišťovacímu postupu -Anonymní čtenář porovnává existenci MandrakeClubu k pojišťovací politicea ptá se na podněty, jak se dá úspěšnost MandrakeClubu ještě zvýšit.

Vyšel PengAOL pro Mandrake 9.0!Pro ty uživatele, kteří by chtěli používat připojení AOL s Mandrake Linuxemobsahuje tento článek možné řešení:

Přečtěte si tenhle a další články na MandrakeForu.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login