Mandrake NewsLetter #64

Co nového kolem Mandrake

StarOffice balíčky pro 9.0; Mandrake nejen v Xboxu; Nové tutoriály; Co se vám (ne)líbína Mandrake NewsLetter? Anketa o hardware; Softwarové aktualizace; Zajímavostiz MandrakeFófa – URPMI a jeho vlastnosti, budou 650MB ISO Dolphina?

MandrakeClub

Členové klubu jsou zaneprázdněni stahováním nových RPM StarOffice 6.0pro Mandrake Linux 9.0. Tyhle nové a vylepšené balíkyjiž nevyžadují žádnou po-instalační konfiguraci a byly testovány na všech Mandrake Linux 8.x verzích, takžeje můžete instalovat také na starší Mandrake systémy.

Klubový newsletter je nyní dostupný v pěti jazycích.Je překládán do následujících jazyků: Angličtina, Francouzština, Němčina, Španělština a Holandština!Pokud jej chcete dostávat v jednom z těchto jazyků, zvolte si jej v nastavení jazyka.

Ještě nejste členem MandrakeClubu? Zaregistrujte se!

Obchodní případ týdne

Věda – Mandrake Linux jako konferenční server

SOPAC – regionální organizace zplnomocněná šestnácti ostrovyTichého oceánu k podpoře týkající se geovědeckých otázek.SOPAC uvedl do chodu konferenční server za použití Mandrake Linux, abyposkytl účastníkům bezproblémový přístup k místním zdrojům(soubory, tiskárny) a k Internetu.

Server používající DHCP, Firewall, a Squid poskytuje uživatelům s laptopy prostředí pro okamžité použití. Zejména pokud tyto laptopyfungují za pomoci bezdrátové síťové karty. Server také poskytuje přímý přenos konferencí.”

Další příklady použití Mandrake v praxi najdete na webuMandrakeBizcases.com.

Mandrake a média

Minulý týden jsme se dozvěděli, že Mandrake 9.0 byl úspěšněportován do Xboxu, tento týden přináší zprávu o tom, že “HomeBase DESKTOP”od OEoneu nyní obsahuje podporu pro Mandrake Linux 9.0.

HomeBase SUITE je jedinečný desktop produkt, který kombinuje Linux aMozillu a nabízí tak dostupný typ Linux prostředí “na klíč”.Na stránkách společnosti je k dispozici několik zajímavých screenshotů(pozn: MandrakeSoft nemá s OEone žádný smluvní vztah).

Co nového na webu

Byly uveřejněny dva nové on-line manuály pro Mandrake Linux 9.0:

Přehrávání DVD v Mandrake 9.0 -tenhle manuál je srozumitelný a popisuje několik DVD přehrávačů, kteréjsou k dispozici pro uživatele Mandrake Linux 9.0.

První kroky s PHP-Nuke v Mandrake Linux 9.0– jestli jste se někdy pozastavili nad tím, jak nastavit váš vlastní weblog,tenhle grafický návod by to měl umožnit v minimálním čase.

Mandrake Newsletter — Request for Comments

Mandrake Linux Community Newsletter je týdně posílán více než 180,000uživatelů, ale nikdy není dán prostor jeho čtenářům.Co si o Newsletteru myslíte? Jak se může zlepšit?Existují nějaká témata, kterým bychom se měli více věnovat a nebo nějaká,kterým se podle vás není třeba věnovat vůbec? Prosím pošlete nám vaše názory a připomínky na MandrakeForum.com.

A nakonec bychom rádi osobně poděkovali následujícím lidem, kteříkaždý týden překládají Newsletter:

 • Wolfgang Bornath – Německo
 • Fabian Mandelbaum – Španělsko
 • Kadjo N’Doua – Francie

Anketa týdne

Která část/vlastnost hardware dnešního PC Vás nejvíc štve?

 • Procesor je příliš pomalý.
 • Za provozu se přehřívá.
 • Je příliš hlučný.
 • Grafická karta je pomalá.
 • Nedostatek RAM.
 • Nedostatek místa na HD.
 • Monitory jsou moc malé.
 • Příliš mnoho kabelů.
 • Něco jiného.
 • Nic, dnešní hardware je perfektní.

Přidejte se!

Softwarové aktualizace

Aktualizace softwaru, týkající se bezpečnosti 9.0 byly uveřejněny pro:

 • tar – opravuje chyby ve zpracování archívů,
 • drakconf – opravuje problémy s locales,
 • fetchmail – opravuje rozmanité chyby,
 • postgresql – opravuje několik buffer overflow chyb.

Na kompletní seznam se můžete podívat na MandrakeSecure.net.

Novinky z MandrakeFora

O výrobcích balíčků a vývojářích -Znáte rozdíl mezi “výrobcem balíčků” a “vývojářem”?Pokud ne, přečtěte si článek, který popisuje důležitost a odlišnost obou skupin.

URPMI – velmi přehlížená vlastnost Mandrake– ‘genetix’ dokazuje že URPMI (obslužný program Mandrake, který zjednodušujesoftwarovou administraci) je absolutně brilantní, ale není propagován tak,jak by měl být. Jste seznámeni s URPMI a víte jak jej používat?

Vypustí Mandrake 650Mb ISO?I když se o tom dost diskutovalo během testovacího cyklu Beta, mnoholidí bylo překvapených, když objevili, že Mandrake Linux byl uveřejněnna 700MB cDs. ‘Anonymous’ se ptá, jestli MandrakeSoft uveřejní 650MBISO vyobrazení pro lidi, kteří nemohou pálit tak velká CD.

Přečtěte si tenhle a další články na MandrakeForum.com.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login