Mandrake NewsLetter #65

Co nového kolem Mandrake

Mandrake na LinuxWorld Expo; Spousta dalších recenzí Dolphina; Neoficiální 650MB ISO Mandrake 9.0; Finanční koutek; Linuxová školení a certifikace;Oživte svůj GNOME desktop; Softwarové aktualizace; Zajímavosti z MandrakeFora- problémy s USB, přechod z RedHatu.

Nadcházející LinuxWorld Expo ve Frankfurtu

MandrakeSoft je rád, že se letošní rok zúčastní výstavy LinuxWorld Expo 2002 veFrankfurtu, které se koná od 29. do 31. října v Německu.Přijďte nás navštívit na stánek AMD (stánek č. A10, hala 6.1) a my Vámrádi zodpovíme jakékoli otázky.

Každý den, od 16.00 do 16.30 bude Denis Havlik z MandrakeClubu a MandrakeFora předvádět Mandrake Linux 9.0. Gwenole Beauchese z vývojového týmuMandrakeSoftu bude mít ve středu 30 října v 16.40 prezentaci nazvanou”Převedení Mandrake Linux do x86-64″.

Mandrake v médiích

Linux Journal oznámil vítěze osmého ročníku Cen Čtenářů. Téměř 6000 čtenářůnavštívilo stránky Linux Journalu a zúčastnilo se hlasování v 25 kategoriích…..a vítězem se stává….Mandrake v kategorii “Nejoblíbenější distribuce”.Děkujeme všem za podporu a hlasy.

ExtremeTech.com – Recenze: Mandrake Linux 9.0

ExtremeTech uveřejnil natolik informacemi nabitou recenzi, že může býts klidem považována za výukový manuál. Výborná práce!”V téhle recenzi se budeme zabývat novými přírůstky v poslední verzi Mandrake,vysvětlíme základní instalační postupy, poskytneme nějaké rady novým astředně pokročilým uživatelům Linuxu a poté navrhneme nějaké další doplňkovénástroje pro učení.”

RatedPC.com – První dojem z Mandrake 9.0

RatedPC probral instalaci 9.0, nastavení desktopu (včetně tipůna fonty a témata), a zahrnuté aplikace. Přesto, že měli problém sUSB (viz. zajímavosti z MandrakeFora v tomto vydání), jejich závěr je:”Čím víc používám Mandrake 9.0 a učím se s ním zacházet, tím lépe na mnepůsobí. Jestli by jste měli upgradovat? Jestli máte čas, tak určitě.”

MandrakeClub

650MB ISO images Mandrake Linuxu 9.0

Malá skupina lidí si stěžovala, že jejich staré vypalovačky nezvládajípálit 700MB CD. Jestli máte tento problém, MandrakeClub nyní nabízí 650MBISO MandrakeLinuxu 9.0. Denis dodává: “Buďte opatrní, tyhle ISO nejsoudůkladně testována a jsou komplet bez podpory. Vlastně oficiálně vůbecneexistují…-)” Jestli chcete vyzkoušet tahle nepodporovaná vydání, podívejte se na výše uvedený odkaz.

Ještě nejste členem klubu?

MandrakeSoft a finance

Fiscal Year 2001/2002 – výnosy stouply o 28%

“Celkové výnosy MandrakeSoftu za daňový rok 2001-2002 stouply o 28% ato na 4.6 M euro. Tenhle výkon, obzvlášť během celkem obtížného rokuohledně situace na softwarovém trhu, je výsledkem nových řad úspěšnýchproduktů: prodej přes Internet na MandrakeStore, příjmy z OEM a Klubuživatelů Mandrake. Tyhle faktory společně vytvořily 43% celkového zisku,pro srovnání – loňský daňový rok to bylo 11%.”

Linuxové certifikace

Pět důvodů proč LIPIC vytlačuje RHCE od RedHatu.

Rádi by jste formalizovali svou znalost Linuxu, ale nejste si jisti, kterýmcertifikátem pokračovat? Erik Eckel z ZDNet uvádí 5 důvodů, pročLinux Professional Institute certifikáty poslední dobou vytlačují RHCE odRed Hat.

Až budete připraveni na vysoce kvalitní školení Linuxu, napadne Vás”Linux-Campus”. Linux-Campus nabízí instruktáž ve skupinách zaměřenou na množství nejnovějších Linux řešenínezávislých na dodavateli. Linux-Campus – přináší Vám jej MandrakeSoft a síť našich partnerů- je ideální cesta, jak se připravit na certifikát Linux Professional Institute (LPI).

Zábava na desktopu

Art.gnome.org nyní otevřený veřejnosti.Nová internetová stránka věnovaná uživatelům GNOME, vývojářům, umělcůma každému, kdo má rád prostředí GNOME. Tahle působivá web stránka nabízísuper pozadí ke stažení, výborně vypadající náměty, splash-screeny, ikony adokonce sekci tipů a triků. Určitě se tam zastavte.

Nový ruský mailing list

K dispozici je nový Mailing List pro Ruské uživatele -“expert-ru@linux-mandrake_com“. Můžete se do něj přihlásit tak, že pošlete email se slovy “sub expert-ru” v předmětuna sympa@linux-mandrake_com.

Aktualizace Software

Byly zveřejněny následující softwarové aktualizace pro Mandrake 9.0:

  • gv/ggv — opravuje chyby ve volání z příkazové řádky
  • drakxtools — opravuje problémy s harddrake
  • devfsd — opravuje problém s ida zařízeními
  • apache — opravuje vícero chyb

Kompletní aktuální seznam najdete na MandrakeSecure.net.

Novinky z MandrakeFora

ML 9.0 hledání chyb: Problémy s USB.Denis uveřejnil článek o hledánía řešení problémů s USB, které mohou ovlivnit některé klávesnice a myši v 9.0:

“Aktualizace” z jiné distribuce.’truyen’ se ptá,jestli je možné provést aktualizaci z RedHatu 7.3na Mandrake 9.0. Deno a čtenáři Fora poskytnou cenné tipy.

Přečtěte si tenhle a další články MandrakeForum.com.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login