Mandrake novinky #16

První zkušenosti s Mandrake 8.1

Mandrake 8.1 byl oficiálně uvolněn ve čtvrtek 27. září. Pokud jste ještě neměli možnost se s ním seznámit, na Mandrake webu najdete několik stránek informací popisující jeho nové možnosti.

Nová verze obsahuje vylepšený grafický instalalátor DrakX (který je kompletně přeložený do češtiny). Jeho anglickou verzi si můžete prohlédnout zde. Umožnuje nejen instalaci na Linux partirion, ale je možné také instalovat Mandrake přímo na FAT systém vašich Windows.

Snad se vám budou líbit nejnověší verze dvou poplárních grafických rozhraní KDE 2.2.1 a GNOME 1.4 spolu s programy, které tyto rozhraní nabízejí. V Mandraku 8.1 najdete 11 různých grafických rozhraní, ze kterých si určit vyberete to Vaše oblíbené. Více informací .

Součástí nového Mandraku jsou tisíce kancelářských aplikací, Internetových aplikací, her a zábavných programů, vývojové nástroje a utility, široký výběr serverů atd. Vícezde.

Vylepšený Mandrake Control Center nabízí ucelenou sadu nástrojů, tak aby instalace a konfigurace vašeho Mandraku byla rychlá a efektivní. Více informací.

Pokud plánujete nasazení Mandraku jako server budete určitě potěšení přítomností “Server Configuration Wizards”. Konfigurace mnoha serverů se velice zjednodušila: Apache webserver, Samba – souborový server, Postfix mail server, firewall, news, time server a mnoho dalších. Více.

Momentálně distribuujeme levnou GPL verzi a prijímáme objednávky na plné verze zde.

Mandrake v mediích

Mnoho web magazínů se věnuje novému Mandraku 8.1

Co nového v MandrakeSoft

Vznikly nové stránky vnované doplňkům a opravám distribuce Mandrake 8.1. Najdete je na adrese http://www.linux-mandrake.com/en/81errata.php3. Popisuje se tam například jak vyřešit problém psaní znaku Euro měny v KDE, nebo problémy při nastavování sdílení internetového připojení.

Updaty software

Jediným updatem minulého týdne byl balík LyX pro platformu Mandrake 8.0 PPC. Kompletní přehled naleznete na stránkách Mandrake Security.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login