Mandrake novinky #47

Co se děje kolem Mandrake

DVD edice Mandrake; Mandrake na servery? Co nového na na MandrakeUser.org;SNF – jednoduchý a stabilní; Slevy pro členy MandrakeClubu; Zajímavosti z MandrakeFora.Z originálu přeložil Jiří Čabla.

8.2 DVD-edice ke stažení

Firma MandrakeSoft začala prodávat DVD edici Mandrake 8.2 Linuxu.Zakoupit si ji můžete na jejich webu MandrakeStore. Toto vydání obsahuje veškeré balíčky z 8.2 PowerPacku. Jedná se o zajímavou verzi pro lidi, kteří:

  • nepotřebují tištěné manuály
  • nevyžadují podporu
  • vlastní DVD mechaniku
  • neradi v průběhu instalace vyměňují CD média v CD-ROM mechanice

Cena je 63 Euro, členové MandrakeClubu mají 20% slevu (50.4 Euro). K dostání na MandrakeStore.

Servery s Mandrake Linuxem okupují internet

Dle posledního výzkumu Netcraft-u, Advanced Extranet Web Server od firmy MandrakeSoft v posledním období výrazně zvýšil svůj podíl na serverovém trhu a obsadil celkově 11. příčku. Počet Apache Advanced Extranet Serverů, které jsou veřejně přístupné za posledních 12 měsíců vzrostl o 150%, přičemž za minulých 6 měsíců vykázaly 66% nárůst. Jen pro srovnání, celkový počet web serverů vzrostl za minulý rok pouze o 29% a dokonce jen o 3.6% během posledních 6 měsíců.

Mandrake Linux “Advanced Extranet Server” je pokročilá verze Apache web serveru. Dodává jej exkluzivně firma MandrakeSoft jako řešení na klíč. Má velmi jednoduchou instalaci a konfiguraci, naleznete v něm většinu nejpopulárnějších modulů jako např. mod_php, mod_perl, mod_mysql, mod_ssl, a mnohé další.

Je skvělé, že praxe ukazuje, že Mandrake přináší ideální řešení nejen pro desktop, ale i serverovou oblast. Více se můžete dočíst zde.

Finanční koutek

Kapitál firmy MandrakeSoft je stále na vzestupu. Pokud vás zaujala myšlenka stát se akcionářem firmy, podívejte se následující odkaz, dřív, než celá tato akce skončí.

Obchodní případ týdne

Woonbelang – potřebovali jsme stabilní a spolehlivý firewall. Po té, co v holandském časopise o Linuxu vyšel článek o Single Network Firewallu od firmy MandrakeSoft, začal se Hennie van Riel, systémový administrátor jedné realitní firmy v Holandsku, velmi zajímat o tento produkt. Říká: “Musím se přiznat, že v Linuxu nejsem žádný expert, ale SNF jsem nastavil a spustil za méně než 1 hodinu!”. Kompletní článek na MandrakeBizCases.

MandrakeClub

Acrobat Reader and plugin balíčky k dispozici.

Balíčky nejnovější (5.0.5) verze software Adobe Acrobat a další plugin-y jsou nyní dostupné ke stažení. V následujícím článkuse dočtete něco o instalaci a použití.

Poslední šance na 20% slevu na program Win4Lin.

Win4Lin umožňuje spouštět pod Linuxem programy určené pod Windows bez ztráty rychlosti. Chceme jen upozornit, že nabídka slevy končí 26 června! Více MandrakeForum.

Informace o členství v MandrakeClubu.

Zaměřeno na Linux Weekly News

Spousta on-line časopisů se v poslední době dostala do problémů. Bohužel také Linux Weekly News, který funguje od ledna 1998. Tento webový časopis přináší novinky ze světa Linuxu a Svobodného software. Protože vždy přichází ze zajímavými informacemi a je také již součástí Linuxové historie, tak doufáme, že se ho podaří zachovat. Podpořte LWN.net přispěním několika málo dolarů na jejich stránkách.

Co je nového na MandrakeUser.org?

Tom informuje, že byl přidán nový článek o “Začínáme s X-y”; doplněn byl článek o X souborech, X fontech, X klávesnici a X myši. Přibyly také různé opravy a doplnění k tématům “Myš” a “Klávesnice” (nyní každý na dvě stránky). Zde je kompletní oznámení.

Hlasování týdne

Mandrake na serveru?

  • Jistě, používám ho!
  • Ne, desktop / pracovní stanice, to je vše, co potřebuji.
  • Ne, používám jiný Unix/Windows/Linux server.

Hlasovat můžete na MandrakeForum.

Zajímavosti z MandrakeFóra

Mandrake dokumentace: jak ji můžeme zlepšit?

Deno žádá: “Prosím, pomozte nám do budoucna zlepšit naši dokumentaci k Mandraku tím, že nám napíšete co je na ní dobré i špatné.”

Filtrování Webu s Privoxy.

Tom popisuje jak ‘Privoxy’ může minimalizovat otravné a nevhodné stránky. Privoxy je web proxy se schopností filtrace za účelem ochrany soukromí, odstranění nevhodného obsahu, kontroly přístupu, odstraňuje bannery, pop-up okna a další smetí, na které můžete na internetu narazit.

Programy na sdílení souborů pod Linuxem.

Tom píše o programechpodobných “Kazaa” pro uživatele Linuxu, přečíst si můžete i o tom, co čtenáři používají jako svůj nejoblíbenější program tohoto typu.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login