MANDRAKE NOVINKY #48

Co se děje kolem Mandrake

Kontrakt Mandrake s francouzskou vládou; Mandrake v sestavách Microtel na Walmart.com; Opravy pro OpenSSH; Mandrake u bulharského providera;Co nového na oficiálním webu Mandrake; Zajímavosti z MandrakeFóra.Z originálu přeložil Jiří Čabla.

MandrakeSoft dodá Linux vládě Francie

Firma MandrakeSoft získala zakázku na dodání Linuxového software a s tím spojených služeb pro řadu francouzských vládních agentur. Očekává se, že tato volba bude mít příznivý dopad na zvyšování kvality práce vlády a také velmi podstatně upevní postavení firmy MandrakeSoft.

Kontrakt s UGAP (Francouzská zprostředkovatelská agentura) je dvouletýa týká se více než 28 tis. subjektů establishmentu. Tato agentura také poskytuje služby firmám, které se podílí na veřejných zakázkách. UGAP spolupracuje s veřejnou správou, jako např. školami, radnicemi a výzkumnýmiústavy, aby jim snížila náklady zajištěním smluvních dohod, speciálních smluva služeb s partnery, jako je např. firma MandrakeSoft. Oficiálníoznámení.

Mandrake a média

Newsforge.net — Mandrakev sestavách Microtel na Walmart.com – již brzy!”Nespouštějte oči z Walmart.com, již brzy se na něm objeví nové sestavy Microtel, které budou mít na sobě Mandrake logo. Tyto počítače se budou prodávat vedle již ohlášených systémů s operačním systémem Lindows. Měly by podpořit prodeje on-line oddělení firmy Wal-Mart.”

Slashdotse také zmiňuje o tomto případu: “Zde je zpráva z NewsForge: CEO firmy MandrakeSoft Jacques Le Marois dnes ráno potvrdil, že je právě dolaďován kontrakt s firmou Microtela pracuje se na certifikaci, že Mandrake šlape na jejich počítačích jako hodinky. Má se za to, že kontrakt bude uzavřen a tyto PC se již koncem týdne budou prodávat.”

Finanční koutek

Konsolidované výsledky za období říjen 2001 – březen 2002 jsou nyníon-line.

Možnost zakoupit nové akcie firmy MandrakeSoft se chýlí ke konci. Platnostfinanční operace je posuzována dle termínu doručení platby, tak nemeškejte,máte-li zájem. Detaily naleznetezde.

OpenSSH má dostupné aktualizace .

Byly vydány aktualizace pro OpenSSH, které umí novou funkci nazvanouoddělení práv. (server se spojí jako root, ale provádí vše ostatní jižbez práv). To znamená, že pokud se objeví vzdálený pokus o zneužití vsshd, bude mít omezený přístup do systému jako sshd uživatel, který jetak stejně omezen. Kompletní doporučení si přečtěte naMandrakeSecure.net.

Obchodní případ týdne

NetPlus OOD – Mandrake Linux nám přinesl to, co jsme potřebovali aještě spoustu navíc. Bulharský poskytovatel připojení k internetuzačlenil Mandrake Linux 8.1 mezi své pracovní nástroje a nahradil jím NT servery. Mandrake systém se ukázal být stabilní, spolehlivýa vysoce funkční.

Manager a administrátor firmy NetPlus Vesselin Markov říká: “PročMandrake Linux? Mandrake Linux nám poskytl vše, co jsme potřebovalia ještě spoustu navíc. Hromadu užitečných aplikací, kancelářský softwarepro každodenní použití aj. Plně teď můžeme využívat výhod nejen Linuxovéhoserveru a jeho schopností (bind, postfix, ftpd, ipv6 gateway, apache,netfilter), ale naše pracovní stanice si teď pohodlně nastavíme díky KDE 3.”Více na webu Mandrake.

Všechny obchodní případy zasílejte na MandrakeBizCases.com.

Webovské novinky

MandrakeSecure.net – Používáme OpenLDAP pro autentizaci.

“Autorizace uživatelů není žádný problém, nastavíte lokálnísystém a jedete. Pokud však pracujete na LAN a potřebujete mítcentralizované “skladiště” uživatelů, bude se vám hodit informace,jak poslat údaje o uživatelích po LAN…”. Podrobnosti.

MandrakeUser.org – nové a aktualizované stránky.

Aktualizované články ohledně problémů v nastavení X-ů(několik dalších potencionálních chybových scénářůohledně ovladačů z třetí strany) a vylepšování X-ů(údržba, hardwarové tipy, něco málo o alternativních”okenních” systémech). To vše se objevilo minulý týdenna MandrakeUser.org.

Zajímavosti z MandrakeFóra

Stahování velkých souborů pod Linuxem.

Pokud jste někdy měli problémy při stahování větších souborůpřes váš prohlížeč, v tomtočlánku naleznete mnoho užitečnýchtipů, rad a doporučení.

SN Messenger pro Linux?

Anonymníuživatel se ptá: “Zajímalo by mě, jestli někdo náhodounevíte o programu jako je MSN Messenger klient pod Mandrake 8.2 Linuxem, který bych rozchodil bez nějakých obtíží.”

Vyhlaste váš “wIndependence” (den nezávislosti na Windows-ech) 4. července!

DesktopLinux.com včera označil4. červenec 2002 jako první každoroční den nezávislosti na Windows-ech. Jak ho oslavíte?

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login