MANDRAKE NOVINKY #50

Mandrake novinky

Novinky z Cookera – implementace terminálového serveru, podpora softwarových RAID řadičů při instalaci; Další komentáře postoje Mandrake k UnitedLinuxu; Spuštěnofórum na MandrakeClubu; Aktualizace software; MandrakeForum – jak ovládat Mozillu pohybem myši.

Z originálu přeložil Jiří Čabla.

Co se peče u firmy MandrakeSoft?

Terminálový server.

Byly dokončeny počáteční práce na integraci terminálového serveru do Cookeru. Nové balíčky vychází z práce Michaela Browna, drobné modifikace udělala firma MandrakeSoft, byl přidán “drakTermServ” – konfigurační nástroj. Stew Benedictdodává: “Prosíme, otestujte balíčky a dejte nám vědět, jak fungují. Najdete-linějaké věci, které jsme přehlédli, nebo budete-li mít připomínky, neváhejte nám je sdělit. “

Dobré zprávy prouživatele RAID systémů.

Grafický instalační program, který je obsažen v Mandraku, má již výkonný nástrojna dělení disků a podporuje širokou řadu souborových systémů. Nyní byla také přidána podpora pro detekci softwarového RAIDu. Když si RAID uživatelé nainstalujípříští verzi Mandrake Linuxu, grafický instalátor automaticky rozpozná jakékoliv http://www.mandrakeforum.com/article.php?lang=en&sid=2277

Mandrake a média

Objevilo se hodně reakcí na tiskové prohlášení firmy MandrakeSoft ohledně United Linuxu, např.:

ZDnet.com — MandrakeSoft odmítá UnitedLinux.

“MandrakeSoft, výrobce jedné z nejpopulárnějších Linuxových distribucí říká, žese nezapojí do nové iniciativy spojující do jednoho několik konkurenčních produktů,z důvodu, že by byl poškozen jeho vlastní produkt a dodává, že se jeho konkurentivydali špatnou cestou. “

OFB.biz — MandrakeSoft se nepřipojí k UnitedLinuxu.

“MandrakeSoft vydal detailní prohlášení, ve kterém popisuje důvody, kvůli kterýmse nepřipojí k United Linuxu. Dva nejdůležitější body, které jsou v dokumentuněkolikrát zopakovány, jsou, že United Linux se odklání od původní myšlenky Svobodného software a že v tomto seskupení by byly nepřítomny jakékoliv výhody pro MandrakeSoft.”

MandrakeClub

Bylo spuštěno fórum na MandrakeClubu, všichni jste zváni k jeho shlédnutí. Deno dodává:”Jaké bychom měli mít kategorie a jaká fóra by měly obsahovat?” Ve fóru již naleznete témata jako:

  • Budoucnost – co je dobré a co naopak špatné, jakým směrem by se měl Mandrakeclub ubírat?
  • RPMka – toto je místo kam byste měli zajít s návrh na nové RPM balíčky.

Získejte Mandrakečepici s 25% slevou.

Léto je tím nejlepším obdobím pro nošení oficiální “Mandrake Star čepice”. A členové klubu dokonce získají 25% slevu. Jedná se o kvalitní výrobek pro všechny fandy Linuxu. Mandrake Star čepice je černá s bílým vyšíváním Mandrake hvězdy ve předu a “www.mandrakelinux.com” na boku. Zboží je zasíláno po celémsvětě, vč. USA. Pro uplatnění slevy zadejte na výstupní stránce vaše klubové přihlašovací jméno a heslo. Konečná cena je pouze $12 plus poštovné. Nabídka končí 1. srpna. http://www.mandrakeclub.com/article.php?sid=47

Chcete se stát členem MandrakeClubu?

Obchodní případ týdne

Computer Services: Mandrake pro nás znamená více zakázek a větší zisky.

“4ward Computer Services” je australská počítačová a servisní firma, která se zaměřuje na malé a střední podniky. Díky Mandrake Linuxu získávají zakázky svých konkurentů a rostou jim tržby.

Harry Phillips, ředitel 4ward Computer Services, říká: “Mám několik klientů,kteří si “stěžovali”, že nemuseli restartovat server více jak jeden měsíc… Tyto informace se šíří mezi obchodní komunitou, museli jsme proto přestat s reklamou, protože sotva stíháme vyřizovat naše současné zakázky.

Obchodní případy zasílejte na MandrakeBizcases.com.

Softwarové aktualizace

Byly vydány následující opravy:

  • LPRng – opravuje potencionální chybu ve výchozím nastavení
  • kernel – opravuje různé chyby
  • openssh – opravuje chybu při vzdáleném přístupu

Upozorňujeme, že aktualizace jádra by se neměla provádět přes MandrakeUpdate. Pro více informací jak aktualizovat kernel si přečtěte The Black Magic of Updating na MandrakeSecure.net.Také doporučujeme si přečíst upozornění ohledně aktualizace jádra –MDKSA-2002:041.

Zajímavosti z MandrakeFora

Myš posunkuje v Mozille.

Tom popisuje jak některé funkce a činnosti prohlížeče (jako návrat na předchozí stránku,zavření okna, otevření nového okna aj.) lze provádět pomocí předdefinovaných pohybů myší.

ISO image pro netrpělivé.

“lightspeed” dal dohromady ISO balíčky, které nebyly obsaženy v 8.2 Powerpacku (kvůli kapacitním omezením) plus veškeré softwarové aktualizace do 2. července. Deno objasňuje: “MandrakeSoft nemá s těmito ISO nic do činění, pouze jen to, že z převážné většiny obsahují RPMka Mandraku.”

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login