MANDRAKE NOVINKY #51

Co nového kolem Mandrake

Mandrake a média – komentáře k Mandrake na Walmart.com; Mandrake Linux pomáhá při výzkumech;MandrakeSoft Shareholder Newsletter – bulletin pro akcionáře MandrakeSoftu; Aktualizacesoftware; MandrakeForum – hlasování čtenářů Linux Journal, interní PCI modemy.

Z originálu přeložil Jiří Čabla.

Příběh týdne

Jak jsme vás již na našem webu informovali,počítače Microtel s nainstalovaným operačním systémem Mandrake jsou k zakoupení na WalMart.com.Obsahují stovky z toho nejlepšího, co přináší Open Source software, plus kompletní kancelářský balík StarOffice 6.0.

Počítače se pohybují od 900MHz Duronu s 128MB RAM za $391, až po 2.0GHz Pentium 4 s 256MB RAM za $648. Pro podrobnosti se podívejte se do sekce Desktop PCna WalMart.com:

Mandrake a média

Nabídkou na WalMart.com se zabývalo několik serverů:

Newsforge.com – Mandrake počítače jsou nyní online na Walmart.com.

“NewsForge přišlo před měsícem s informací, že Microtel se dal dohromady s Mandrakem aby společně vytvořili počítače pro Walmart.com, online divizi tohoto amerického maloobchodního giganta. Pokud jste se domnívali, že to nevyjde, zmýlili jste se. Naleznete je v sekci “Desktop PC” na WalMart.com.”

Slashdot.org – Mandrake útočí na Wal-Mart(.com)

“Pokud nyní zákazníci na walmart.com hledají počítač s před-nainstalovaným operačním systém v oblasti Svobodného software, nejsou již odkázáni pouze na Lindows. Zajímalo by nás, jestli nějaký manažer Wal-Martu je natolik “odvážný”, aby nakonfiguroval počítač přímo v obchodě.”

TuxReports.com- Ximian Desktop instalátor, Red Carpet a MoneyTalk.

Server TuxReports přinesl velmi zajímavý přehled o instalátoru Ximianu (spolu se spoustou ukázek obrazovek), který autor použil s Mandrake 8.2 Linuxem: “Nedávno jsem psal, jak použít Ximian Desktop go-gnome instalátor pro stažení a instalaci Ximian Desktopu na Mandrake Linux 8.2 počítač. Nyní bych se rád podělil o několik obrázků, které jsem z toho získal a také o několik myšlenek ohledně scriptu, red carpetu a moneytalku.”

Finanční koutek

Byl vydán informační bulletin pro akcionáře firmy MandrakeSoft – “MandrakeSoft Shareholder Newsletter”. V tomto posledním vydání se probírají konsolidované finanční výsledky firmy za první polovinu fiskálního roku 2001/2002, např:

  • nárůst příjmů o 36%
  • nárůst hrubé marže
  • opatření na snížení nákladů snížily ztráty o polovinu

Růst kapitálu pokračuje

Představenstvo firmy MandrakeSoft schválilo prodloužení možnosti zakoupit si cenné papíry v rámci operace “Warrants (BSA)”, o které jsme přinesli informace v nedávném NewsLetteru, až do 14 srpna. Toto prodloužení by mělo přinést dostatek časutěm akcionářům – případným zahraničním investorům, kteří by se chtěli zúčastnit, ale potřebují ještě nějaký čas na rozmyšlenou. Pokud byste se rádi stali akcionáři firmy MandrakeSoft, není moc času nazbyt.

MandrakeClub

Více o RPM balíčcích v MandrakeClubu

“Nedávný návrh, aby si členové klubu mohli vybrat, jaké aplikace si přejí převést do RPM balíčků, padl na úrodnou půdu: Vypadá to, že zájem předčil všechna naše očekávání a každý již čekal na něco takového.”V následujícím článku si můžete přečíst o tom, co se s touto myšlenkou nyní děje a také si prohlédnout první koncepci klubových RPM balíčků, spolu s FAQ.

Více o členství v MandrakeClubu se dozvíte zde.

Obchodní případ týdne

Vzdělání a výzkum: Mandrake použit v projektu PROIMES.

Projekt ‘PROIMES’ je sponzorován argentinským ministerstvem pro vědu a výzkum. Jeho cílem je pomoc při snižování nákladů a zvyšování produktivityu malých a středních firem. K dosažení cíle projektu a pro účely školení a výuky byl zvolen Svobodný software. Pedro Marcelo Di Santi, koordinátor projektu PROIMES, říká: “Náš zájem o Mandrake začal již s verzí 7.0. Od té doby jsme jím nahradily všechny ostatní systémy, neboť Mandrake jako jediný přináší přijatelné výsledky pro konečného uživatele.”

Obchodní případy zasílejte na MandrakeBizCases.com.

Softwarové aktualizace

lsb — nové lsb balíčky ve shodě s LSB 1.2

Celý seznam naleznete na MandrakeSecure.net.

Zajímavosti z MandrakeFóra

Hlasování čtenářů Linux Journal.

Každoroční hlasování čtenářů Linux Journalu je již na světě a čeká na vaše hlasy! Hlavní témata jsou: nejoblíbenější distribuce, nejoblíbenější prostředí pracovní plochy, nejoblíbenější textový editor, nejoblíbenější e-mailový klient a mnohá další.

Interní PCI modemy

Uživatel ‘Wakey’ se ptá: “Nevíte někdo, zda existuje ovladač pro US Robotics 56K Voice interní PCI modem?” Tom k tomuto tématu přináší užitečné informace.

PengAOL (AOL klient pod Linuxem) před-kompilovaný pro Mandrake 8.2 Linux.

Anonymní čtenář započal diskusi o ‘PengAOL’ – AOL klientu pro Linux.

X-y, správce oken, pracovní plocha? No teda….

Tom sepsal informativní přehled o GUI pod Linuxem

1 komentář

  1. Anonym | 22.07.2002 | 10:44 | Odpovědět

    Mandrake Cooker uvolnil první betaverzi Mandrake Linux 9.0. Nová betaverze bude vydávána každých 15 dnů dokud nebudou odstraněny všechny chyby a finální verze pak vyjde mezi 5. a 10. září 2002.

    ISO (3 CD) je k dispozici také na ftp://mandrake.redbox.cz/Mandrake-iso/i586

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login