MANDRAKE NOVINKY #52

Co nového kolem Mandrake

Mandrake 9.0 beta; Mandrake Linux 9.0 DVD speciál pro betatestery; Finančnívýsledky MandrakeSoftu; Novinky z MandrakeClubu; Aktualizace software;Zajímavosti z MandrakeFóra – Ogg Vorbis v Cookeru, inkoustové tiskárny podLinuxem aj.

Z originálu pro Vás přeložil Jiří Čabla.

Příběh týdne

Mandrake Linux 9.0 Beta je nyní dostupný!

K testování a zkoušení byla uvolněna první Beta připravovaného Mandrake 9.0 Linuxupro platformu x86. Všichni jste zváni k účasti na beta testování. Oficiální oznámení si můžete přečíst na stránkáchMandrake.

Na MandrakeFóru probíhá na toto téma diskuse.

Mandrake Linux 9.0 DVD Speciál pro Beta testery

Testeři beta verze Mandrake Linuxu, toto je nabídka pro vás! Zadejte si před-objednávku Mandrake Linux 9.0 DVD edice ještě dnes za speciální cenu a obdržíte navíc jako letní dárek vlastní Mandrake čepici. Podrobnosti.

Všechny Mandrake výrobky jsou zasílány i do USA, vybrat si můžete např.:

  • Oficiální Mandrake čepice (20% sleva pro členy Klubu)
  • Mandrake držák na CD
  • Mandrake “SuperTux” tričko

Zastavte se ještě dnes do Mandrake obchodu na MandrakeStore.com.

Nadcházející událost

Léto je v plném proudu a to s sebou přináší spoustu příprav na blížící se LinuxWorld Conference&Expo, které se budou konat v kalifornském San Franciscu, v době od 13. do 15. srpna 2002. LinuxWorld Conference&Expo je velikou příležitostí pro všechny objevit, zhodnotit, naučit se a získat další zkušenosti v oblasti Linuxua Svobodného software přímo z první ruky. Firma MandrakeSoft bude samozřejmě přítomna,tak se prosím nezapomeňte přijít na nás na letošní show podívat. Detaily naleznete na LinuxworldExpo.com.

Finanční koutek

Jak firma MandrakeSoft nedávno oznámila, její finanční situace se výrazně zlepšila a dle nejnovější zprávy pro akcionáře – “Shareholder’s Newsletter”, by měla být na nejlepší cestě stát se koncem roku ziskovou.

Finančnívýsledky za 3. kvartál ukazují, že:

  • příjem vzrostl o 33% ve srovnání se stejným obdobím minulého roku
  • ztráta se zmenšila na 25% výše, kterou dosahovala loňský rok

Firma MandrakeSoft by tímto ráda poděkovala celé komunitě a speciálně členům MandrakeClubu, kteří jí pomohli se dostat do těchto příznivějších čísel.

MandrakeClub

Na MandrakeClub.com byl zveřejněn článek, který popisuje detaily ohledně unikátní možnosti pro členy Klubu stát se akcionáři firmy, nyní již nejméně s 50 akciemi. Detaily a další důležité informace se v článku.

RPM hlasovací skript (verze 0.2) je nyní online.

Nedávno Denis hovořil o novém “hlasovacím rozhraní” pro požadavky na RPMka. Díky Olivierovi je nyní první verze online. Toto nové rozhraní umožňuje každémuse podívat, jaké RPM balíčky jsou žádané a které nikoliv. Buchan Milne, Austin Acton a David Abileira Freijeiro byli mezi prvními, kteří tento systém začali používat. Do testovací fáze se tak dostalo 9 aplikací a na 13 dalších se pracuje.

Více o členství v MandrakeClubu.

Softwarové aktualizace

Squid – opravuje různé chyby.

Kompletní seznam si přečtěte naMandrakeSecure.net

Zajímavosti z MandrakeFóra

Ogg Vorbis 1.0 poráží konkurenci

Vývojový pracovník firmy MandrakeSoft ‘Guillaume Cottenceau’ popisujejednu z nových funkcí v Mandraku 9.0: “Už jste pravděpodobně slyšeli, že Ogg Vorbis, známý Svobodný software a bezpatentová audio kompresní utilita vyšlav pátek 19. července v první 1.0 verzi. Užít si jí můžete již v Coookeru.

Lavina novinek

Deno píše o několika zajímavých novinkách a příbězích ke čtení:

  • Rasterman říká, že Linux na desktopech je mrtvý.
  • Suse vysvětluje, co to všechno znamená United Linux.
  • Zajímavá článek o “Lindows”
  • Newsforge informuje o zisku firmy MandrakeSoft v třetím kvartále

Doporučení ohledně inkoustové tiskárny

Uživatel ‘gfranken’ se podělil o jeho zkušenosti s nákupem Linux kompatibilní inkoustové tiskárny. Další čtenáři se přidávají se svými názory.

Tyto a další příběhy naleznete na MandrakeForum.com.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login