Mandrake novinky #54

Co nového ve světě Mandraku

LinuxWorldExpo 2002: spolupráce s AMD,Hewlett Packard, IBM. Beta 2 – Mandrake 9.0 vydána. Úspěchy Advanced Extranet Serveru. Novinky Mandrake Clubu, Zajímavosti z MandrakeFora.

Z originálu pro Vás přeložil Jiří Čabla.

LinuxWorld Expo 2002

Na výstavě LinuxWorld Expo v San Franciscu bude firma MandrakeSoft předvádět různé zajímavé ukázky:

  • Budeme sdílet stánek s naší partnerskou firmou AMD abychom ukázali jak poběží Mandrake Linux 9.0 nanovém procesoru “Hammer”. Další zajímavostí bude ukázka projektu “CLIC”. (CLIC je speciální distribuce Mandraku pro clustering).
  • Firma MandrakeSoft bude také zastoupena u Hewlett Packard aby mohla zodpovídat dotazy ohledně OEM produktů. HP a MandrakeSoft nabízejí speciální OEM distribuci zaměřenou na firemní desktop klientelu.
  • A aby toho nebylo málo, tak IBM přijde s ukázkou jejich známé DB2Ž databáze běžící na Mandrake Linuxu. Pro nadcházející ProSuite Edition 9.0 edici podepsala firma MandrakeSoft s IBM smlouvu, že mohou distribuovat časově omezené verze IBM DB2Ž databáze. Vše bude k vidění na stánku IBM.

Oficiální stránky veletrhu:
http://www.linuxworldexpo.com/

Co se peče u firmy MandrakeSoft?

9.0 Beta 2 byla uvolněna.
Vyzíváme všechny testery: Mandrake Linux 9.0 Beta 2 je vám nyní k dispozici.
Mezi mnoha vylepšeními najdete nový RPMdrake (instalátor balíčků), podporu Javy a MSEC (Mandrake bezpečnostní utilita). Detaily naleznete zde

Poznámka: K dispozici jsou tři ISO image pro vypálení, ale požadován je pouze první disk. (obsahuje jádro operačníhosystému). Podívejte se do ‘/mandrake-iso’ adresáře na vašem lokálním Cooker mirroru.

Advanced Extranet Server roste šest krát rychleji než je webový průměr!

Na MandrakeFóru se hodně diskutovalo o nejnovějších údajích z Netcraftu: “Počet serverů, které provozují “Apache Advanced Extranet Server” se více než zdvojnásobil (+119%),za období od 1. července 2001 do 1. července 2002. Pro srovnání, celkový nárůst web serverů byl za stejné období pouze 20%, tedy šestkrát méně.
Více…

Mandrake Linux “Advanced Extranet Server” je zdokonalená a vysoce výkonná verze známého web serveru Apache.Je připravována exkluzivně firmou MandrakeSoft jako řešení na klíč. Vyznačuje se snadnou instalací a jednoduchou konfigurací. Obsahuje známé a populární moduly jako např.: as mod_php, mod_perl, mod_mysql,mod_ssl, a mnohé další.

Jean-Michel Dault — zaměstnanec firmy MandrakeSoft a šéf vývojář Advanced Extranet Serveru připravil seznamškol, univerzit a vládních úřadů, které používají ADVX jako svůj web server. Seznam ještě není úplně kompletní, ale určitěje zajímavý:
http://www.advx.org/secteurpublic.php

Advanced Extranet Server (ADVX) má dokonce vlastní stránky.
Advx.org is je nový web se zaměřením na vše, co souvisí a Apachem. Na své si přijdou jak uživatelé, tak vývojáři. Z témat namátkou vybíráme:

  • Děti školou povinné a Mandrake Linux
  • ADVX a veřejný sektor
  • Soukromé virtuální servery a otázka bezpečnosti
  • Jaké jsou hlavní rozdíly mezi ADVX a dalšími implementacemi Apache?

http://www.advx.org/

MandrakeClub

Klubové slevy na srpen.“Současná sleva na 8.2 DVD a Mandrake čepice zůstane v platnosti až do konce srpna. Nebojte se nám napsat, jaké zboží byste rádi viděli ve slevě!
Více o členství v MandrakeClubu

Mandrake a média

MozillaQuest.com — 9.0 Beta 1 nyní dostupná; 9.0 kompletní verze vyjde v září. MozillaQuest on-line magazín se zabývá Mandrake 9.0 Beta 1 verzí a naleznete na něm také krátký rozhovor s Gaëlem Duvalem, zakladatelem Mandrake Linuxu, na téma zapojení firmy MandrakeSoft do Linuxové Standardní Báze a naopak neangažování se v United Linuxu. Pan Duval odpovídá i na dotaz proč byl z distribuce vyřazen Netscape a nahrazen Mozillou 1.0.
Více…

Obchodní případ týdne

Talon.net — Mandrake Linux se nám ukázal jako nejlepší pro web hosting.V roce 1996 p. Scott St. John pomáhal ve firmě při budování ISP, kdy použil BSDI Unix pro webový a poštovní server a DNS servery.Protože tyto systémy již pomalu ale jistě dosluhovaly a bylo potřeba je obnovit, rozhodl se pro Linux. Jak sám říká: “Zvolil jsem Linux, protože ho provozuji na svých serverech i na osobním laptopu. Jsem velice pyšný, že když jsem dokončil svoji práci a web server běžel, mohl jsem zkonstatovat, že Linux-Mandrake 8.2 je skvělý systém!”
Více…

Další příklady použítí MandrakeLinuxu naleznete zde

Info o projektu ‘Prelude’

Firma MandrakeSoft se sponzorsky podílí na projektu “Prelude”. Rádi bychom vám proto oznámili, že byla vydána verze 0.8.2. “Prelude hybridní IDS suity”. Prelude je nový systém na detekci vnějších i vnitřních narušení. Jedná se o plně integrovaný hybridní systém pro detekci síťových i na host pozici založených narušení. Více informací na:
http://www.prelude-ids.org/

Softwarové aktualizace

openssl — opravuje různé bezpečnostní chyby

Celý seznam naleznete:
http://www.mandrakesecure.net

Zajímavosti z MandrakeFóra

RPM-hlasovací systém: MandrakeClub jen v tom nejlepším!
Deno píše: “Po osmi měsících od vzniku MandrakeClubu se ukazuje, že se nejedná jen o místo, které nabízí zajímavé výhody svým členům, ale že díkykomunitě, která je v něm zastoupena, se naše distribuce může posouvat nečekanými směry!
Více…

Záhadný Palantir.Anonymní uživatel píše krátkou recenzi na komerční balík her pod Linux, kteý je kombinací arkád a strategie.Obsahuje celkem devět her, kdy každá má tři různé úrovně pokročilosti. Více

Další příběhy a témata z MandrakeFóra si můžete přečíst na:
http://www.MandrakeForum.com/

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login