Mandrakelinux newsletter #93

Je tu další číslo novinek ze světa Mandrakelinuxu!

Z obsahu: Sponzor týdne; Mandrakesoft získal Edge IT; Mandrakelinux v USA; Finanční koutek; Mandrakesoft v médiích; Mandrakeclub; Aktualizace software; Připomínáme

Sponzor týdne
———————————————-

Starter PKI program od Thawte

Potřebujete zabezpečit domény? Zabezpečení domén a přístupových jmen pro vás nemusí znamenat další administrativní zátěž. Informujte se, jak vám může cenově výhodný program Thawte Starter PKI pomoci při správě digitálních certifikátů. Průvodce zdarma najdete pod následujícím odkazem:

http://ad.doubleclick.net/clk;9435486;9685121;w

Top story
———————————————-

Mandrakesoft získal Edge IT

Mandrakesoft získal firmu Edge IT, která se specializuje na technickou podporu a služby pro open source. Díky tomu se know-how Edge IT stane součástí podpory nabízené Mandrakesoftem. Mezi zákazníky Edge IT patří např.ekonomická organizace OECD, Fondation Nationale des Sciences Politiques, což je francouzská škola politických věd a vydavatelství Prisma Presse.

Více se dozvíte na:

http://www.mandrakesoft.com/company/press/pr?n=/pr/corporate/2487

Novinky
———————————————-

Mandrakelinux ve Spojených státech

O’Reilly Media se stal prodejcem produktů Mandrakesoftu ve Spojených státech a v Kanadě. V nabídce jsou v současné době dvě anglické verze Mandrakelinuxu 10.0 – Mandrakelinux Discovery 10.0 a Mandrakelinux PowerPack 10.0. Obě verze jsou k dostání v knihkupectvích O’Reilly nebo mohou být přímo objednány u O’Reilly:

http://www.mandrakesoft.com/company/press/pr?n=/pr/business/2482

Finanční koutek
———————————————-

KBC securities – pozitivní rating akcií Mandrakesoftu

KBC Securities vydala zprávu, ve které velice pozitivně hodnotí akcie Mandrakesoftu.
Bližší informace najdete na:

http://www.mandrakesoft.com/company/investors/docs

Mandrakesoft v médiích
———————————————-

Francouzská vláda volí Open Source

Z důvodu úsporných opatření se francouzská vláda rozhodla dát příležitost alternativním softwarovým firmám, jejichž nabídka pro veřejný sektor by se měla stát protiváhou současných řešení od amerického softwarového giganta Microsoftu. Ministr pro veřejné služby Renaud Dutreil sdělil agentuře Reuters, že Francie chce využít služby dodavatelů “open-source” při aktualizaci části téměř miliónu počítačů ve státní správě, což by mělo pomoci zredukovat narůstající schodek veřejných financí. Dutreil dodal, že open-source software jako Linux, OpenOffice, Mozilla, Apache, MySQL a Evolution má skvělé renomé.

Za pozornost stojí, že Mandrakesoft podepsal kontrakt s francouzskou vládou o rozsáhlém nasazení serverů, které mají nahradit servery s Windows NT. Ministerstva kultury, zemědělství a financí již podepsala příslušné dohody s Mandrakesoftem.

Mandrakeclub
———————————————-

Nové RPM balíčky a informace o Mandrakecampusu

Balíčky s OpenOffice 1.1.2 a Mozillou 1.7 jsou k dispozici ke stažení v Mandrakeclubu. Dále se můžete dozvědět o Mandrakecampusu, což je nový nástroj, jak se přes Internet naučit administraci Linuxu, který jsme vytvořili s naším partnerem Integrale Vision. Nyní k dispozici exkluzivně pro členy klubu:

http://www.mandrakeclub.com

Aktualizace software
———————————————-

Bezpečnostní doporučení pro aktualizaci jádra

Bylo zjištěno několik zranitelných míst v linuxovém jádře. Opravy jsou součástí následující aktualizace:

http://www.mandrakesoft.com/security/advisories?name=MDKSa-2004:066

Další aktualizace:

  • tripwire
  • autofs
  • apache
  • apache2
  • libpng
  • initscripts
  • dhcp
  • ksymoops

Kompletní seznam najdete na:

http://www.mandrakesoft.com/security/advisories

Připomínáme
———————————————-

Mandrakelinux 10.0 Official a doplňky

Nezapomeňte, že všechny verze Mandrakelinuxu 10.0 Official najdete na http://www.mandrakestore.com. Vybrat si můžete z celé řady produktů od Discovery po PowerPack+, který zahrnuje kompletní klient/server groupwarové řešení. K dispozici jsou také balíčky, které obsahují nové doplňky s tématy Mandrakelinuxu.

Máte rychlé připojení? Nečekejte:
Staňte se členy Mandrakeclubu a stáhněte si produkty Mandrakelinux 10.0 Official a mnohé další aplikace…

http://www.mandrakelinux.com/en/club/

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login