Mandrakelinux newsletter #94

Je tu další číslo novinek ze světa Mandrakelinuxu!

Z obsahu: Mandrakelinux 10.1 Beta 1; Nový Mandrakeonline; řešení na míru a program údržby; Mandrakeclub fórum verze 2; PC s Mandrakelinuxem; Mandrakesoft navýšil obrat o 39%; Připomínáme; Aktualizace software

Top story
———————————————-

Mandrakelinux 10.1 Beta 1 je k dispozici!

Konečně je tady něco, co rozhodně vylepší toto léto. Zapomeňte na všechny ty opálené kočičky a maníky na plážích, kteří nemají potuchy o tom, co je to Linux, vraťte se domů a naplňte ledničku sójovými drinky (nebo čímkoliv, co máte rádi, ale nezapomeňte, že nápoje s vysokým obsahem cukru zkracují život). Nastal čas otestovat vaši klimatizaci, zapnout všechny stroje a začít testovat novou betu Mandrakelinuxu 10.1! Detaily najdete zde:

http://www.mandrakeclub.com/article.php?sid=2382&mode=nocomments

Mandrakesoft také potřebuje znát váš názor, aby mohl zlepšit uživatelské rozhraní Mandrakelinuxu. Vyplňte následující průzkum a informujte nás tak o vašich potřebách. I vy se tak můžete podílet na vytváření budoucnosti Mandrakelinuxu.

http://poll.mandrakesoft.com/Ergonomics

Novinky
———————————————-

Nový Mandrakeonline!

Nové rozhraní Mandrakeonline poskytuje širokou škálu hodnotných služeb, které umožňují při nízkých nákladech jednoduchou správu aktualizací na řadě systémů s Mandrakelinuxem. Více informací najdete na:

http://www.mandrakesoft.com/company/press/pr?n=/pr/services/2492

Mandrakesoft & Byznys
———————————————-

Řešení na míru a program údržby

“Řešení na míru a program údržby” (PSMP) je snadno použitelný, volně dostupný, nákladově-efektivní program pro uspokojení požadavků organizací všech velikostí. PSMP mohou využít např.malé a střední podniky, velké a mezinárodní korporace, akademické instituce, státní úřady, velkoobchody, neziskové organizace, prodejci atd. Program je navržen jako komplexní Open Source řešení, které umožňuje nákup produktů, podporu, aktualizace a služby pomocí centralizovaného rozhraní. Více se o tomto skvělém programu dozvíte na:

http://www.mandrakeclub.com/article.php?sid=2386&mode=nocomments

Novinky z Mandrakeclubu
———————————————-

Mandrakeclub fórum v2

Během týdne bude spuštěna nová testovací verze fóra, která bude zpočátku koexistovat s verzí stávající. Věříme, že finální verze bude spuštěna před dvacátým srpnem. Nová verze je založena na phpBB2 a obsahuje téměř všechny jeho vlastnosti. Více se o nové verzi Mandrakeclubu dozvíte na:

http://www.mandrakeclub.com/article.php?sid=2377&mode=nocomments

Tržní novinky
———————————————-

PC s předinstalovaným Mandrakelinuxem

Ve spolupráci s evropským největším maloobchodním řetězcem společností Carrefour začal mandrakesoft nabízet PC s předinstalovaným Mandrakelinux desktopem. PC je možno objednat i v Mandrakestore a jejich cena začíná na 299 Eurech. PC jsou dostupná ve Francii, Švýcarsku, Lucembursku a Monaku. Více informací najdete na:

http://www.desktoplinux.com/news/NS7465907417.html

Objednejte si PC s předinstalovaným Mandrakelinuxem:

http://www.mandrakestore.com

Finanční koutek
———————————————-

Mandrakesoft zvýšil obrat o 39%

Během třetí čtvrtiny fiskálního roku 2003/2004 měl Mandrakesoft konsolidované příjmy ve výši 1,5 miliónu Euro a hrubou marži ve výši 1,25 miliónu Euro, což znamená nárůst o 39,1% resp.o 66,7% ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Článek, který informuje o hospodářských výsledcích Mandrakesoftu najdete na:

http://www.mandrakesoft.com/company/investors/newsletter/sn040727

Připomínáme
———————————————-

Mandrakelinux 10.0 Official a doplňky

Nezapomeňte, že všechny verze Mandrakelinuxu 10.0 Official najdete na http://www.mandrakestore.com. Vybrat si můžete z celé řady produktů od Discovery po PowerPack+, který zahrnuje kompletní klient/server groupwarové řešení. K dispozici jsou také balíčky, které obsahují nové doplňky s tématy Mandrakelinuxu.

http://www.mandrakestore.com

Aktualizace software
———————————————-

Mandrakesoft poskytuje uživatelům Mandrakelinuxu a souvisejících produktů aktuální bezpečnostní doporučení tak, aby jejich desktopy i servery zůstaly bezpečné.

Aktuální informace se týkají:

 • bezpečnosti
 • podpory končících produktů
 • kompatibility obecných zranitelností
 • bezpečnostních doporučení pomocí RSS
 • mailing listů
 • postupu při aktualizaci jádra

Balíčky s aktualizacemi zahrnují:

 • shorewall
 • printer-drivers
 • libpng
 • drakxtools
 • rpmdrake
 • OpenOffice.org
 • wv
 • libneon
 • sox
 • mod_ssl

Informujte se více o tom, jak udržet Mandrakelinux aktualizovaný:

http://www.mandrakesoft.com/security/

Tip: Pokud se zajímáte o zabezpečení svého webserveru pomocí certifikátů, nezapomeňte si zdarma stáhnout SSL průvodce od Thawte.

http://www.mandrakesoft.com/advertising/thawte

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login