Mandrakelinux newsletter #95

Se zpožděním způsobeném mou velkou zaneprázdněností v minulém týdnuje tu další číslo novinek ze světa Mandrakelinuxu! Díky rychlému vývojive světě Linuxu a obzvlášť Mandrakelinuxu 🙂 nejsou všechny zprávy zdůvodu časového skluzu právě aktuální. I když valná většina zpoždění v každém newsletteru jde na vrub skutečnosti, že newsletter shrnuje události za posledních cca 14 dnů.

Z obsahu: Mobilní Mandrakelinux; Co se vaří v Mandrakesoftu;Zprávy z Mandrakesoftu; Mandrakesoft v médiích; Novinky na trhu;Obchodní případ; Finanční koutek; Zaměstnání v Mandrakesoftu;Potřebujeme překladatele; Připomínáme; Aktualizace software

Top story
———————————————-

Mobilní Mandrakelinux desktop

GlobeTrotter je nový produkt Mandrakesoftu, který je založen napřenosném pevném disku LaCie navrženém FA Porsche. Jeho cílem je změnitpřístup uživatelů k mobilnímu využití počítačů. GlobeTrotter je mobilnípevný disk připojitelný přes USB rozhraní se speciálně upravenou verzíMandrakelinuxu. V kombinaci s výkonem a unikátním designem hardware odLaCie umožnuje GlobeTrotter uživatelům proměnit jakýkoli počítač vjejich osobní linuxový desktop bez toho jakýchkoli změn na pevnémdisku. Více si o tomto skvělém produktu můžete přečíst na:

http://www.mandrakesoft.com/company/press/pr?n=/pr/products/2500

Co se vaří v Mandrakesoftu?
———————————————-

Je tu Mandrakelinux 10.1 Beta2

V této betě můžete najít některé nové vlastnosti spolu s opravamichyb. Informace o stahování a poznámky k vydání včetně návodů ktestování jsou k disppozici zde:

http://www.mandrakelinux.com/en/101beta.php3

V případě, že jste nevyplnili dotazník, udělejte to nyní a sděltenám tak, co chcete zlepšit na uživatelském rozhraní Mandrakelinuxu navašem počítači.
Informujte nás, jak byste změnili budoucnost Mandrakelinuxu!

http://poll.mandrakesoft.com/Ergonomics

Zprávy z Mandrakesoftu
———————————————-

Screenshoty uživatelů Mandrakelinuxu 10.0

V případě, že byste se chtěli pochlubit vzhledem svého desktopu,zašlete nám screenshot celé obrazovky jako přílohu na e-mail(screenshots at linux-mandrake dot com). Nebojte se kreativity adokažte přednosti Mandrakelinuxu, a to jak ty linuxové tak i ty, kterénenajdete v ostatních operačních systémech. Byly doplněny screenshoty zMandrakelinuxu 10.0!
Screenshoty a informace o tom, jak přidat své vlastní najdete na:

http://www.mandrakelinux.com/en/fscreenshots.php3

Mandrakesoft v médiích
———————————————-

Rozhodnutí přejít na Linux

Roger Mier píše:
Minulý měsíc jsem se rozhodl plně přejít od Windows na Linux. Měl jsemvíce důvodů zejména však šlo o tyto dvě věci:
Windows nepracovaly tak, jak jsem potřeboval a v okamžiku, kdy jsemotestoval Mandrake 10 na svém serveru, jsem zjistil, že jestli jenějaká distribuce připravená pro dekstop, tak je to Mandrakelinux 10.Více si o autorově osobní zkušenosti můžete přečíst na:

http://www.linux.com/article.pl?sid=04/08/23/1422211

Novinky na trhu
———————————————-

PC s předinstalovaným Mandrakelinuxem

V Mandrakestore jsou k dispozici cenově výhodná PC spředinstalovaným Mandrakelinuxem. Objednávky jsou možné jak z Evropytak i ze Severní Ameriky. Vyberte si z několika modelů, jejichž cenazačíná na 449 dolarech! Další informace si můžete přečíst vMandrakestore.

http://www.mandrakestore.com

Obchodní případ
———————————————-

Co děláte s Mandrakelinuxem?

Používáte Mandrakelinux ke svému podnikání? Sdělte nám svézkušenosti! Jaké verze Mandrakelinuxu používáte? Na co konkrétně?Zaregistrujte se na stránce Mandrakebizcases a informujte o tom svět!

http://www.mandrakebizcases.com/modules.php?name=Submit_News

Finanční koutek
———————————————-

Valná hromada akcionářů

Valná hromada projednávající přechod na regulovaný trh se bude konat13.září 2004. Na této valné hromadě proběhne hlasování o několikazáležitostech. Více se dozvíte na:

http://www.mandrakesoft.com/company/investors/newsletter/sn040813

Práce v Mandrakesoftu
———————————————-

Kernel hacker

Hackeři, přišel čas, kdy můžete dobře využít vaše znalosti. VMandrakesoftu potřebujeme “kernel hackera”. Požadavky na pozici jsounásledující:

 • Dobrá znalost všech součástí linuxového jádra
 • Excelentní znalost hardware
 • Znalost Perlu výhodou
 • Plynulá angličtina
 • Pracoviště je v Paříži

Pokud máte zájem, zašlete svůj životopis na:
rh-tech at mandrakesoft dot com

Hledáme dobrovolníky
———————————————-

Potřebujeme překladatele!

Chcete číst novinky o Mandrakelinuxu ve svém jazyce? Staňte sedobrovolnými překladateli! Potřebujeme zejména překladatele do polštinya italštiny, takže jestli máte zájem, dejte nám vědět na:
press at mandrakesoft dot com

Připomínáme
———————————————-

Mandrakelinux 10.0 Official a doplňky

Nezapomeňte, že všechny verze Mandrakelinuxu 10.0 Official najdete vMandrakestore. Vybrat si můžete z celé řady produktů od Discovery poPowerPack+, který zahrnuje kompletní klient/server groupwarové řešení.K dispozici jsou také balíčky, které obsahují nové doplňky s tématyMandrakelinuxu. Nezapomeňte si objednat svého plyšáka Tuxe!

http://www.mandrakestore.com

Aktualizace software
———————————————-

Mandrakesoft poskytuje uživatelům Mandrakelinuxu a souvisejícíchproduktů aktuální bezpečnostní doporučení tak, aby jejich desktopy iservery zůstaly bezpečné.

Aktuální informace se týkají:

 • bezpečnosti
 • podpory končících produktů
 • kompatibility obecných zranitelností
 • bezpečnostních doporučení pomocí RSS
 • mailing listů
 • postupu při aktualizaci jádra

Balíčky s aktualizacemi zahrnují:

 • shorewall
 • printer-drivers
 • libpng
 • drakxtools
 • rpmdrake
 • OpenOffice.org
 • wv
 • libneon
 • sox
 • mod_ssl

Informujte se více o tom, jak udržet Mandrakelinux aktualizovaný:

http://www.mandrakesoft.com/security/

Tip: Pokud se zajímáte o zabezpečení svého webserveru pomocícertifikátů, nezapomeňte si zdarma stáhnout SSL průvodce od Thawte.

http://www.mandrakesoft.com/advertising/thawte

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login