Mandrakelinux newsletter #97

Je tu další číslo novinek ze světa Mandrakelinuxu!

Z obsahu: Mandrakesoft získal dvě ocenění; Mandrakelinux 10.1 Beta2 pro x86-64; Recenze Mandrakelinux 10.1 Community; Mandrakesoft spouští OSS řešení pro africký internet; Úspěch PC s Mandrakelinuxem v řetězci Planete Saturn; Nová vzdělávací platforma Mandrakesoftu; Aktualizace software

Top story
———————————————-

Mandrakesoft získal dvě velká ocenění!

Mandrakesoft obdržel v rámci Open for Business Awards 2004 cenu za nejlepší GNU/Linux služby s přidanou hodnotou. Důvodem pro udělení ceny je jedinečnost nabídky Mandrakesoftu mezi zvyšujícím se počtem distributorů orientovaných na služby.
Cenu za nejlepší linuxovou distribuci obdržel Mandrakelinux 10.0 Official PowerPack+. Výběr této distribuce byl jednoznačnou volbou, protože umožňuje dobrou práci v širokém spektru situací a nasazení.

Více o udělených oceněních najdete na:

http://www.ofb.biz/modules.php?name=News&file=article&sid=330

Co se vaří v Mandrakesoftu?
———————————————-

Mandrakelinux 10.1 pro x86-64 Beta2

Druhá Beta Mandrakelinuxu 10.1 pro platformu x86-64 právě dorazila. Mandrakelinux 10.1 Official pro AMD64 kombinuje sílu Officical distribuce s poslední technologií procesorů AMD Athlon (TM) 64 a AMD Opteron (TM). Technologie AMD64 poskytuje efektivnější přístup do paměti spolu s dvojnásobným počtem registrů procesoru. ISO obrazy jsou k dispozici ke stažení a testování. Více informací o betě najdete na:

http://www.mandrakelinux.com/en/101beta-x86-64.php3

Beta nového Multi-Network Firewallu

Integrované řešení síťové bezpečnosti od Mandrakesoftu tzv.Multi-Network Firewall (MNF) je jedním z nejkomplexnějších firewallových produktů dostupných na současném trhu.
MNF umožňuje síťovým administrátorům skrze bezpečné webové rozhraní se sofistikovanými průvodci bez problémů nastavit síť, definovat přístupová práva, filtrovat a monitorovat internetový obsah a provádět administrativní úkony. První beta MNF je k dispozici na FTP serverech ke stahování a testování. Informační stránku bety Multi-Network Firewallu najdete na:

http://www.mandrakelinux.com/en/mnf2-beta.php3

Mandrakesoft uvádí Move – Linux nikdy nebyl více připravený pro desktop

Chtěli jste vyzkoušet Linux, ale báli jste se, že to nezvládnete? Je tady Move nejsnadnější a nejbezpečnější cesta k otestování Linuxu. Move je založen na technologii Live-CD a umožňuje tak spuštění plného operačního systému z jednoho CD kdekoli a bez nutnosti instalace. S uvedením nového Move od Mandrakesoftu se Linux stává reálnou volbou pro milióny nových uživatelů. Move je v současné době veřejně dostupný ke stažení. Přečtěte si více o novém Move a stáhněte si ho ještě dnes.

http://www.mandrakesoft.com/company/press/pr?n=/pr/products/2512

Členové klubu od stříbrných výše si mohou stáhnout plnou verzi produktu s možností použití USB klíče a komerčních pluginů. Ještě nejste v Mandrakeclubu? Nečekejte, staňte se členy a využijte tak benefitů, které nabízí.

http://www.mandrakelinux.com/en/club/

Krabicové verze Move jsou také k dispozici v Mandrakestore. Objednejte si Move ještě dnes!

http://www.mandrakestore.com

Mandrakesoft v tisku
———————————————-

Recenze Mandrakelinux 10.1 Community

Mandrakelinux 10.1 Community je rannou verzí Mandrakelinuxu 10.1 Official. Celkový vzhled Mandrakelinuxu 10.1 ukazuje, že v Mandrakesoftu chtějí ukázat světu, co umějí a že to je právě ten důvod, proč je Mandrakelinux distribucí číslo jedna. A jestli je 10.1 Community pouze náhledem toho, co přijde ve verzi 10.1 Official, máme se na co těsit!” Recenzi najdete na:

http://www.linuxforums.org/news/article-25822.html

Objednejte si 10.1 Community DVD v Mandrakestore.

http://www.mandrakestore.com

Nebo se staňte členy Mandrakeclubu a stáhněte si plnou verzi. Nečekejte, staňte se členy a využijte tak benefitů, které nabízí.

http://www.mandrakelinux.com/en/club/

Zprávy z Mandrakesoftu
———————————————-

Mandrakesoft spouští OSS řešení pro africký internet

“Na Světovém sumitu informační společnosti v roce 2003 si představitelé mezinárodního společenství stanovili jako hlavní cíl odstranění nerovnosti v informatice mezi Severem a Jihem. Francouzské ministerstvo zahraničních věcí s podporou kooperačního programu ADEN a Mandrakesoft, evropský lídr v linuxových systémech hodlají do první linie ke splnění tohoto cíle nasadit Open Source software.

http://www.mandrakesoft.com/company/press/pr?n=/pr/partnerships/2514

Novinky na trhu
———————————————-

PC s předinstalovaným Mandrakelinuxem sklízí úspěch v řetězci Planete Saturn

Doba, kdy byl Linux považován za operační systém určený pro technické typy a serverovny je pryč. Úsilí poskytovatelů free software k nimž patří i Mandrakesoft, se vyplatilo. Komerční úspěch PC s Mandrakelinuxem prodávaných v obchodech Planete Saturn je důkazem toho, že Linux je jak výkonný tak i přístupný.
Informace o Mandrake Linuxu v řetězci Planete Saturn najdete na:

http://www.mandrakesoft.com/company/press/pr?n=/pr/products/2515

Mandrakelinux – vzdělávání a trénink
———————————————-

Nová platforma e-vzdělání od Mandrakesoftu

Ať jste začátečník nebo pokročilý, určitě vás zaujme naše nová e-vzdělávací platforma, kterou přináší Mandrakesoft ve spolupráci s Integrale Vision. Tato nová nabídka vám umožní dosáhnout linuxovou kvalifikaci bez ohledu na úroveň vašich současných znalostí. Již nyní najdete hodně lekcí on-line a další se čekají v blízké době. Více informací se dozvíte na:

http://www.mandrakesoft.com/etraining

Aktualizovaná dokumentace k Mandrakelinuxu 10.1

Veškerá dokumentace k Mandrakelinuxu 10.1 je nyní k dispozici on-line a to v několika jazycích a v html a pdf formátu. Dokumentaci najdete pod následujícím odkazem:

http://www.mandrakelinux.com/en/fdoc.php3

Připomínáme
———————————————-

Mandrakelinux 10.0 a 10.1 produkty a doplňky

Nezapomeňte, že všechny verze Mandrakelinuxu 10.0 Official najdete v Mandrakestore. Vybrat si můžete z celé řady produktů od Discovery po PowerPack+, který zahrnuje kompletní klient/server groupwarové řešení a několik balíčků s doplňky od Mandrakesoftu. Jsou k dispozici i DVD s Mandrakelinuxem 10.1 Community. Všechny uvedené věci si můžete objednat v Mandrakestore.

http://www.mandrakestore.com

Aktualizace software
———————————————-

Udržujte svůj Mandrakelinux aktualizovaný!

Mandrakesoft poskytuje uživatelům Mandrakelinuxu a souvisejících produktů aktuální bezpečnostní doporučení tak, aby jejich desktopy i servery zůstaly bezpečné.

Bezpečnostní doporučení

 • OpenOffice.org
 • NetPBM
 • ImageMagick
 • mpg123
 • Gtk+
 • XFree86

Končící podpora produktů

 • Mandrakelinux 9.1 – aktualizujte na novější verzi.

Ostatní

 • Kompatibilita CVE
 • < li>Informace pomocí RSS

 • Mailingové seznamy
 • Postupy při aktualizaci jádra

Informujte se více o tom, jak udržet Mandrakelinux aktualizovaný:

http://www.mandrakesoft.com/security/

Mandrakeonline: Prostředek ke snadným aktualizacím

Mandrakeonline poskytuje automatizovanou aktualizaci software včetně bezpečnostních záplat, oprav chyb a oznámení o chybách. Mandrakeonline vás může informovat o dostupnosti aktualizací, přičemž si můžete naplánovat jejich instalaci na pro vás nejvhodnější čas. Více informací o tom, jak udržet systém aktualizovaný pomocí Mandrakeonline se dozvíte na:

http://www.mandrakesoft.com/mandrakeonline

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login