Mandrakesoft a LaCie představují GlobeTrotter: 40GB mobilní desktop

Moreno Valley, CA; Paříž, Francie – 26. srpna 2004: GlobeTrotter, nový produkt Mandrakesoftu, je založen na přenosném Harddisku LaCie navrženým FA Porsche, a jeho úkolem je změnit úhel pohledu uživatelů na mobilní využití PC. GlobeTrotter je přenosný USB harddisk s předinstalovanou speciálně upravenou oblíbenou distribucí Mandrakelinux.

S využitím výkonu a jedinečného designu LaCiehardwaru, GlobeTrotter umožňuje uživatelům změnit kterýkolipočítač ve svůj osobní linuxový desktop – a topouze za 219 dolarů (199 Euro – tj. v přepočtu cca 6500,- Kč).

GlobeTrotter je ideálnípro uživatele, kteří potřebují seriózníkapacitu a výkonnost. Zatímco USB klíče a CD-Rmédia umožňují jen ukládat data, a notebooky jsoutežké a drahé, GlobeTrotter nabízíkompletní pracovní prostředí v jednom cenověvýhodném a lehkém balení. Vše, co je třebaudělat, je jednoduše připojit disk přes USB rozhraní khostitelskému počítači a zapnout jej. Hostitelskýpočítač se přitom nijak nemodifikuje. Když je prácedokonána, dá se GlobeTrotter připojit k jinémupočítači a přenést tak až 40GB dat uživatele, včetněaplikací a nastavení.

“LaCie je potěšen, že může spolupracovats Mandrakesoftem a pomáhat uživatelům Mandrakelinuxu snadnopřenášet jejich osobní pracovní prostředí zjednoho místa na druhé,” řekla Mathilde Bohrmann,víceprezidentka LaCie pro Výzkum a Vývoj.”Silná technologie a hardware LaCie spolu s Mandrakelinuxem – točiní GlobeTrotter nepostradatelným proprofesionální uživatele v chodu.”

Operační systém Mandrakesoftu použitý na diskuzaručuje uživateli flexibilitu, bezpečnost, snadnépoužití a sílu stabilního linuxovéhosystému. Mezi použitý software patřínapříklad kancelářský balík OpenOffice.org,software pro správu osobních informací – jakotřeba Kontact nebo Evolution, stejně tak jako různénástroje pro vývoj. Pro ještě lepší uvedeníuživatelů do používání systému jeGlobeTrotter dodáván spolu s 30denní podporou přesweb a měsíčním členstvím v Mandrakeclubu aMandrakeonline.

“Mobilní zařízení se stávajíčím dál tím více populárnímimezi uživateli po celém světě – je to jeden z nejrychlejirostoucích segmentů v IT průmyslu,” říká FrancoisBancilhon, CEO Mandrakesoftu. “Ale mezi dosavadnínabídkou chybělo zařízení, které byobsahovalo plné pracovní prostředí a přitom senejednalo přímo o počítač. GlobeTrotter je právětím chybějícím zařízením.”

Mezi možné využití GlobeTrotteru patří /mimojiné/:

* Lidé, kteří jsou zvyklí pracovat vlinuxovém prostředí a chtějí si jej nosit s sebou.
* Lidé, kteří musí využívat cizípočítač, aniž by cokoli měnili.
* GlobeTrotter může být také používán jakopřenosný media player.
* A také může být využit pro prezentace a slideshows.Více informací o GlobeTrotteru nalezlete zde: http://mandrakesoft.com/products/globetrottera zde: http://www.mandrakesoft.com/products/globetrotter/faq.

5 komentářů

 1. Rado1 | 27.08.2004 | 11:15 | Odpovědět

  Ja som planoval si toto urobit sam. Vsetci ma ale odradzaju, ze robit [a nebodaj swapovat] na USB disku je masochizmus a nie praca.
  Ma niekto skusenosti?

 2. Brouk Pytlik | 27.08.2004 | 13:25 | Odpovědět

  Tam neni flash disk, ale obycejny 2.5″ notebookovy harddisk. Takovy disk koupis za cca 3-4kKc a nejaky obal, abys to mohl strict primo do USBcka, stoji tak 1-1.5kKc. Cena vicemene odpovida.

 3. blackjam | 27.08.2004 | 19:11 | Odpovědět

  Pouzivam 3,5″ Barracudu v boxu pres USB 2.0 a rychlost je dostacujici. Pri kopirovani filmu to dava cca 7,5 MB/s. Swap jsem na tomto disku nezkousel. Zda se mi, ze PC dnes vetsinou maji dostatek RAM a swapovani tak neni takovym problemem.

 4. Petr Ježek | 30.08.2004 | 09:34 | Odpovědět

  Je to zajímavé, ale přinejmenším existují alternativy s jinými bootovatelnými disky/paměťmi, jen na lacie.cz je toho dost o cenách a kapacitách pro srovnání Podmínkou použitelnosti je, že existuje vždy PC, na kterém se lze připojit a spustit GT. Ideální při kombinaci práce doma (linux) a v práci (bohužel neúměrně často win).

 5. Niagara | 16.12.2004 | 20:48 | Odpovědět

  Nevíte, prosím, kde v ČR je možné zakoupit?

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login