Mandriva oznamuje akvizici Lycorisu

Mandriva – dříve Mandrakesoft – oznámila dohodu o odkoupení podstatné části aktiv hlavního severoamerického producenta Linuxové distribuce pro domácí uživatele – společnosti Lycoris. Součástí této dohody je posílení Mandrivy o tým zakladatele a CEO Lycorisu – Josepha Cheeka, který ve spolupráci s Mandrivou bude vyvíjet nové desktopové řešení.


Od svého založení v roce 2000 si Lycoris vybudoval solidní reputaci ve vývoji snadno ovladatelných a uživatelsky přívětivých operačních systému pro konečné spotřebitele. Dále dosáhl úspěchu například i ve vývoji OS pro kapesní počítače. Díky těmto úspěchům si Lycoris vybudoval poměrně rozsáhlou bázi uživatelů v průběhu jen několika let.

Na druhou stranu Mandriva, která byla jedním z prvních výrobců Linuxové distribuce pro desktopy a na trhu se pohybuje již od roku 1998, hledala možnost, jak rozšířit svůj vývoj desktopových technologií, které jsou klíčem k přechodu na linux jak v uživatelském, tak korporátním světě. Lycoris byl výborným kandidátem pro tuto strategii, proto je Mandriva ráda, že získala pro spolupráci team Josepha Cheeka.

Společný plán je nyní asi takový: vyvinout nový produkt, který by v sobe kloubil jak naši Mandrivu Discovery, tak Desktop/LX od Lycorisu. Oba týmy již na tomto plánu začaly pracovat. Taktéž je v plánu přidat do Mandriva Clubu některé unikátní utility z Iris Software Gallery a vytvořit uřčitý prostor v Clubu určený pro již existující Iris Software Gallery a připojit k němu stávající uživatelské fórum Lycoris.org.

Žádné komentáře

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login