Mandriva zachráněna investiční skupinou v čele s firmou Wallix

Konečně vyšlo najevo, jak je to s tajemným zachráncem společnosti Mandriva. Jedná se o skupinu podnikatelů podpořenou investičními fondy a vedenou společností Wallix.

Mandriva hraje podle svých slov nenahraditelnou roli nejen na poli open source softwaru, ale má zodpovědnost také v mnoha výzkumných a vědeckých projektech, které všechny ani neznáme (jsou zřejmě z velké míry francouzské – Pole System@tic Paris Region, Cap Digital – a nadnárodní týkající se sémantického desktopu nebo cloudů).

Z těchto a další důvodů Mandrivu podpoří skupina podnikatelů a investorů, kteří sestavili záchranný plán a společnost restartují. Vše se bude odehrávat pod taktovkou firmy Wallix, jejíž ředitel Jean-Noël de Galzain zasedne v dozorčí radě společnosti (společně s dalším manažerem jménem Bertrand Glineur). Oba pomohou Arnaudu Laprévotovi s restrukturalizací společnosti. Plány jsou následující:

 • lepší obchodní a prodejní strategie pro OEM a regiony EMEA (European and Middle East) a BRIC (Brazil, Russia, India, China)
 • zaměření na vzdělávání, průmysl, služby a maloobchod (to neznamená, že by koncoví uživatelé měli platit, Mandriva Linux nemění licencování)
 • drastické škrty a sražení nákladů doprovázené hledáním nových finančních zdrojů
 • stanovení dlouhodobého plánu

“Mandriva má v DNA všechny předpoklady, aby se stala světovým lídrem v open source. Komunitu 3,5 milionu uživatelů, vedoucí pozici “v zóně BRIC” a prestižní klienty ve veřejném i soukromém sektoru, ” řekl Jean-Noël de Galzain, který je kromě Wallixu aktivní také v jiných organizacích (je také ředitelem IF Research)

Nezbývá než držet palce, aby se vše dařilo. Mandriva je mrtvá, ať žije Mandriva!

Zdroj:  Mandriva is alive!

4 komentáře

 1. Pavel 'TIGER' Růžička | 08.07.2010 | 00:05 | Odpovědět

  Nechť se to povede, držím palce!

 2. plantucha | 08.07.2010 | 00:19 | Odpovědět

  Tady je podrobny preklad:
  Pokud necemu nerozumite, neni to prekladem, original je napsany mizernym slohem, takhle blbe to zni i v anglictine, pokud je to oficialni tiskova zprava, tak by meli najmout nejakeho copywritera.

  Mandriva restrukturalizuje, aby získala vedení v Evropě

  Paříž, 07.07.2010 – Mandriva je jeden ze základních kamenů Open Source, Mandriva – technologický inovátor nabízí jedinou nezávislou Linuxovou distribuci na Evropském trhu. Přesto se společnost potýká s finančními problémy po celou řadu let, z části kvůli její velikosti a také z absence jasné prodejní strategie.

  Mandriva také hraje důležitou roli v Paris Salay innovative ecosystem se zaměřením na Pole System@tic Paris Region a Cap Digital. Společnost je zapojena do několika projektů výzkumu a vývoje ve spolupráci s asi 60 výzkumnými a průmyslovými laboratořemi, které pracují na projektech, jako je sémantický desktop, Linux Real Time distribution, sdílené infrastruktury a cloud computing.

  To vysvětluje, proč skupina podnikatelů, spojena s původními investory, vypracovala ambiciózní průmyslový plán s cílem zabránit bankrotu a oživit společnost. Mandriva se nachází v centru firem Evropského shromáždění Open Source software, ke kterému dojde v nadcházejících měsících. IF RESEARCH – mateřská společnost Evropského softwarového editora Wallix povede tuto operaci. Mandriva je tedy v srdci obchodního setkání, které se bude konat v Evropě příští měsíc spolu s několika subjekty zapojených do světa svobodného software. Ve Francii, IF REASEARCH, mateřská společnost firmy Wallix se připojí k Mandrivě a budou společně tyto operace provádět.

  Jádrem této strategie je distribuce Mandriva Linux výhradně integrovanou IT sítí, jakož i prostřednictvím OEM partnerství (Original Equipment Manufacturer) v EMEA (Evropa a Blízký východ) a zemí BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína ). Profesionální nabídka míří na význačnější obchodní trhy (školství, průmysl, služby, maloobchod), které vyhovují požadavkům na klienty, hledající alternativu a úspory v oblasti různorodých IT systémů řízení. Tato nabídka bude představena v druhé polovině roku 2010.

  Do té doby, Mandriva začala drastický program strukturálních úspor, stejně jako získávání prostředků k nápravě finanční rovnováhy s cílem zajistit dlouhodobou budoucnost společnosti, tyto plány budou docíleny v krátkém časovém horizontu. Momentálně probíhají jednání s novými investory, výsledky budou prezentovány na příští valné hromadě správní rady společnosti Mandriva.

  Mandriva již přivítala dva nové členy představenstva – Jean-Noël de Galzain, předseda IF RESEARCH a firmy Wallix, Vice-President PME Pôle System@tic Paris Région, a Bertrand Glineur, dříve DSI Crédit Foncier de France, a člen obchodní rady GCE. Jejich cílem je pomoci Generalnimu řediteli Mandrivy Arnaudu Laprévote dokončit restrukturalizaci a začít uplatňovat nové strategie, které budou odhaleny v detailu na příští valné hromade správní rady společnosti Mandriva.

  “Spojením IF RESEARCH a Mandrivy, dvou doplňujících se společností, bude mít Mandriva možnost posílit svou strategickou pozici,” vysvětlil generální ředitel společnosti Mandriva Arnaud Laprévote.

  «Mandriva ma ve své DNA všechny náležitosti byt vedoucím subjektem ve světě Open Source. Společenství 3,5 milionů uživatelů, vedoucí pozici v zemích BRIC, a prestižní klienty ve veřejném sektoru a velkých společnosti,” zdůraznil Jean-Noël de Galzain , prezident, IF RESEARCH. “Společnost se nejprve zaměří na vlastni ziskovost a podporu nové obchodní dynamiky, založené na řade inovativních produktů nabízených prostřednictvím prodejců s přidanou hodnotou (Value Added Resellers). »

  Mandriva brzy vydá svou nejnovější distribuci: Mandriva Linux SPRING 2010, kterou si můžete stáhnout z webu Mandriva http://www.mandriva.com .

  1. Vlastimil Ott | 08.07.2010 | 07:53 | Odpovědět

   Hledáme autory, mimojiné i pro novinky – neměl/a byste chuť a čas? Samozřejmě honorujeme.

 3. joelp | 08.07.2010 | 21:19 | Odpovědět

  Držím palce, ať to vyjde stejně dobře (a lépe), jak to vyšlo se Sun-em. Alespoň podle hlašeni Oracle jim divize od Sun-u dost vydělává 🙂

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login