MandrivaLinux.cz s obrázkem

logo-mandrivaaneb Já chci taky Avatar! Nedávno přešel web mandrivalinux.cz z redakčního systému Marwel na mnohem lepší systém WordPress. Neplánuji zde psát chválu na WP. Popíšu zde naopak, jak si vytvořit avatara – malou ikonku, která ukazuje váš obrázek. Na fóru máme skoro všichni nějakou malou a pěknou ikonku pod svým jménem. Na novém systému to jde také.

Nejspíše jste si již všimli, že v nastavení vašeho účtu není kde nahrát obrázek. WP totiž v tomto spolupracuje se službou gravatar.com. Stejně jako sluzba last.fm je implementována na mnoho míst internetu a provázána s většinou hudebních přehrávačů, stává se gravatar.com stejným standardem pro avatary. Díky ní budete mít ke svému účtu vždy svůj avatar spojený s vaší emailovou adresou.

Na gravatar.com si stačí zřídit účet, jenž bude svázán s emailovou adresou a vyplnit heslo. Na email vám během 24 hodin přijde žádost o potvrzení účtu. Bohužel mi dva ze tří spam-filtrů toto zařadily mezi spam. Pokud se tedy dlouho email neobjeví, prohledejte váš spam-koš. Nyní již v jednoduché administraci stačí přiřadit další obrázky či další emailové adresy.

Doufám tedy, že se nám avatary z fóra brzo rozšíří i na hlavní stránku mandrivalinux.cz

2 komentáře

  1. Hodza | 15.05.2009 | 16:55 | Odpovědět

    V příštím týdnu plánuji dodělat na portálu mandrivalinux.cz stromové komentáře ve kterých se budou Avatary taktéž zobrazovat.

  2. alda81 | 15.05.2009 | 20:55 | Odpovědět

    moje ikona Arnolda “Jidáše” Rimmera se už nemůže dočkat

Leave a comment

Sorry, you must be logged in to post a comment. Login